کسب درآمد واقعی از اینترنت
کسب درآمد واقعی از اینترنت
پکیج رویایی کسب درآمد بدون یک ریال سرمایه اولیه

فقط کافیست یکبار امتحان کنید و نتیجه اعجاب انگیز این روش را نظاره گر باشید

» برای شروع کلیک کنیدتلاش دولت اسپانیا برای ممانعت از برگزاری همه‌پرسی کاتالونیا

با فرا رسیدن ساعت ۹ و باز شدن در حوزه‌های رای‌گیری در کاتالونیا، پلیس اسپانیا به زور وارد بسیاری از مراکز رای‌گیری شد و روند رای‌گیری در همه‌پرسی استقلال این منطقه را مختل کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه اسکای نیوز عربی، در پی مخالفت‌های دولت اسپانیا با برگزاری همه‌پرسی استقلال کاتالونیا و تعطیلی بسیاری از مراکز رای‌گیری، هزاران تن از طرفداران جدایی از شب گذشته در مقابل مراکز باقی مانده، تجمع کرده‌ بودن تا آرای خود را به صندوق بیندازند.

 

تصاویر منتشر شده از حوزه‌های رای‌گیری نشان می‌دهد که نیروهای ضد شورش و پلیس در برخی مراکز با مردم درگیر شده‌اند و در مراکزی هم با زور وارد ساختمان‌های درنظر گرفته شده برای همه‌پرسی شده‌اند و صندوق‌های رای و دیگر تجهیزات را مصادره کرده‌اند.

در برخی مناطق در بارسلون خبر می‌رسد که پلیس برای متفرق کردن جمعیت خشمگینی که به منظور شرکت در همه‌پرسی در مقابل مراکز اخذ رای تجمع کرده بودند، گلوله پلاستیکی شلیک کرده است.

مسئولان محلی در کاتالونیا می‌گویند در درگیری افرادی که برای رای‌گیری تجمع کرده بودند با نیروهای پلیس، ۳۳۷ تن زخمی شده‌اند زخمی شده‌اند که حال برخی از آنها مساعد نیست. تصاویری از تعدادی از شهروندان منتشر شده که سر و صورتشان خونی است.

با این حال مدافعان جدایی منطقه کاتالونیا از اسپانیا در برخی مراکز که از شب گذشته در اطراف آن تجمع کرده بودند، توانستند آرای خود را به صندوق بیندازند. البته به دلیل تعداد کم مراکز باقی مانده برای اخذ رای و نیز ممانعت گسترده پلیس از روند رای‌گیری، پیش‌بینی می‌شود روند همه‌پرسی با آنچه که برگزار کنندگان آن انتظار داشتند بسیار فاصله داشته باشد.

پیش‌تر مقامات دولت منطقه‌ای کاتالونیا گفته بودند با وجود توقیف بیش از ۹ میلیون برگه رأی و بازداشت تعدادی از سازمان‌دهندگان همه‌پرسی، امیدوارند تعداد زیادی از رأی دهندگان بتوانند رأی خود را به صندوق بیندازند.

کارلوس پوجدمون، رئیس دولت منطقه‌ای کاتالونیا جزو نخستین کسانی بود که رأی خود را به صندوق انداخت.

نیروهای امنیتی و پلیس اسپانیا از شب گذشته در خیابان‌ها و مراکز حساس منطقه کاتالونیا مستقر شده‌اند و در مقابل هزاران تن از طرفداران جدایی از اسپانیا شب را در خیابان‌ها ماندند و در مقابل مراکز تعطیل نشده رای‌گیری صف‌های طولانی تشکیل داده‌ بودند.

دولت اسپانیا تا شب گذشته از ۲۳۰۰ مرکزی که برای رای‌گیری در همه‌پرسی توسط دولت محلی کاتالونیا در نظر گرفته شده بود، ۱۳۰۰ مرکز را تعطیل کرده بود و از ساعت ۹ امروز به برخی دیگر از مراکز به ویژه در بارسلون، مرکز این منطقه که هواداران استقلال در مقابل آنها تجمع کرده‌اند، یورش برد.

دولت اسپانیا بر غیرقانونی بودن همه‌پرسی استقلال کاتالونیا تاکید دارد و اعلام کرده که به هر قیمتی مانع  برگزاری همه‌پرسی می‌شود.

اده کولاو، شهردار بارسلونا ماریانا راخوی، نخست وزیر اسپانیا را به بزدلی متهم کرده و گفته که او شهر را از مأموران پلیس پر کرده است..

کاتالونیا یک منطقه ثروتمند با جمعیت ۷.۵ میلیون نفری است که در شمال شرقی اسپانیا واقع است. این منطقه دارای فرهنگ و زبان خودش است و از میزان خودمختاری بالایی برخوردار است، اما تحت قانون اساسی اسپانیا به عنوان یک کشور مستقل به رسمیت شناخته نمی‌شود

 

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>