کسب درآمد واقعی از اینترنت
کسب درآمد واقعی از اینترنت
پکیج رویایی کسب درآمد بدون یک ریال سرمایه اولیه

فقط کافیست یکبار امتحان کنید و نتیجه اعجاب انگیز این روش را نظاره گر باشید

» برای شروع کلیک کنیدبیش فعالی فقط یک اختلال نیست

محققانی که تفاوت‌هایی را در مغز افراد مبتلا به اختلال بیش‌فعالی/نقص توجه (ADHD) پیدا کردند می‌گویند که یافته‌های آنها نشان می‌دهند که این بیماری باید یک اختلال مغزی انگاشته شود.

بیش فعالی
به گزارش پایگاه خبری سلامانه و به نقل از MedLinePlus، این مطالعه بین‌المللی که در نوع خود بزرگترین به حساب می‌آمد، شامل بیش از ۱۷۰۰ فرد مبتلا به ADHD و ۱۵۰۰ فرد غیر مبتلا به این اختلال بود. سن افراد شرکت‌کننده بین ۴ تا ۶۳ سال بود.
مؤلف این مطالعه، مارتین هوگمن، گفت: «ما امیدواریم که این یافته‌ها بتواند باعث از بین رفتن این گفته‌ها شود که ADHD فقط یک «برچسب» برای کودکان شلوغ و معلول تربیت ناکافی است. مسلماً این‌طور نیست و ما امیدواریم که کارمان باعث درک بهتر این اختلال شود.»
ADHD به صورت بی‌توجهی، بیش‌فعالی و تکانش‌گری که در یادگیری و روابط اختلال ایجاد می‌کند، تعریف می‌شود.
تصاویر مغزی نشان داد که پنج ناحیه مغزی در افراد مبتلا به ADHD کوچک‌تر از افراد غیر مبتلا است. به گفته هوگمن بیشترین تفاوت در کودکان مشاهده شد.
هوگمن محقق فوق‌دکتری مرکز پزشکی دانشگاه رادبود در هلند است.
این مطالعه که در روز ۱۵ فوریه در ژورنال The Lancet Psychiatry منتشر شد، این گفته که ADHD حاصل تربیت والدین است را رد می‌کند.

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>