کسب درآمد واقعی از اینترنت
کسب درآمد واقعی از اینترنت
پکیج رویایی کسب درآمد بدون یک ریال سرمایه اولیه

فقط کافیست یکبار امتحان کنید و نتیجه اعجاب انگیز این روش را نظاره گر باشید

» برای شروع کلیک کنید



رئیس جمهور آذربایجان همسرش را معاون اول رئیس جمهور کرد

الهام علی اف رئیس جمهور آذربایجان با صدور فرمانی، “مهربان علی اف” همسرش را به عنوان معاون اول رئیس جمهور منصوب کرد.

به گزارش عصرایران، براساس قانون اساسی جمهوری آذربایجان، در صورتی که رئیس جمهور نتواند مسؤولیت های خود را انجام دهد اختیارات و وظایف رئیس جمهوری به معاون اول منتقل می شود.

در سپتامبر گذشته همه پرسی درباره تغییر قانون اساسی آذربایجان برگزار شد.

از جمله این تغییرات که مورد تایید قرار گرفت افزایش مدت ریاست جمهوری از ۵ به ۷ سال و ایجاد سمت جدید ” معاون رئیس جمهوری” است.
از آن زمان تاکنون سمت معاون رئیس جمهوری آذربایجان خالی بود.

رئیس جمهور آذربایجان همسرش را معاون اول رئیس جمهور کرد

الهام علی اف پس از مرگ پدرش در سال ۲۰۰۳ قدرت را به دست گرفت. حیدر علی اف رئیس جمهور قبلی آذربایجان در سال ۲۰۰۳ درگذشت و بعد از آن، پسرش الهام علی اف رئیس جمهور جدید شد.

او علاوه بر این رهبر حزب آذربایجان جدید است.

مهربان همسر رئیس جمهوری متولد سال ۱۹۶۴ میلادی (۵۳ ساله) است و در سال ۱۹۸۳ با علی اف ازدواج کرد. او هم اکنون نماینده پارلمان آذربایجان نیز هست.

الهام علی اف و همسرش دارای دو دختر به نام های لیلی متولد ۱۹۸۵ و آرزو متولد ۱۹۸۷ میلادی و یک پسر یعنی حیدر متولد ۱۹۹۷ است.

به نظر می رسد با این اقدام، علی اف تلاش دارد همسرش را به عنوان جانشین خود و رئیس جمهور بعدی آذربایجان معرفی کند.

به نوشته بی بی سی، بر اساس اسناد دیپلماتیک آمریکا که ویکی‌لیکس سال گذشته منتشر کرد مهربان علیوا با وجود اینکه نماینده پارلمان است دانش سیاسی اندکی دارد. او همچنین بعنوان فردی شهرت یافته که به زندگی لوکس و پرزرق و برق علاقمند است.

 الهام علی اف

مهربان علیوا که ۵۲ سال دارد در رشته چشم پزشکی تحصیل کرده و پایان‌نامه‌ای در زمینه جنبه‌های اخلاقی قتل از روی ترحم دارد.

حیدر علیف، پدر الهام علیف، در زمان شوروی سابق رییس شعبه آذربایجان سازمان امنیت موسوم به KGB بود و هیچ سیاستمدار آذری نتوانست در زمان شوروی سابق به جایگاه سیاسی او برسد.

با ریاست جمهوری میخائیل گورباچف ستاره بخت حیدر علیف رو به افول گذاشت چون گورباچف هم با دیدگاه‌های سیاسی او مخالف بود و هم او را به فساد مالی متهم می‌کرد.

رئیس جمهور آذربایجان همسرش را معاون اول رئیس جمهور کرد
اما پس از کنار رفتن گورباچف از قدرت و فروپاشی شوروی سابق، حیدر علیف دوباره جایگاه خود را بعنوان قدرتمندترین فرد در جمهوری آذربایجان بازیافت و از ۱۹۹۳ تاکنون او و پسرش الهام قدرت را در قبضه دارند.

موافقان آنها معتقدند خانواده علیف کشور فقیر آذربایجان را به یک تولید کننده رو به رشد انرژی و صادر کننده نفت به اروپا بدل کرده‌ است. مخالفان اما هم حیدر علیف و هم الهام علیف را به استبداد، سوء استفاده از قدرت و فساد مالی متهم می‌کنند، به زندگی بسیار لوکس آنها انتقاد می‌کنند و می‌گویند خانواده علی اف صدای هر مخالفی را از بین برده است.

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>