کسب درآمد واقعی از اینترنت
کسب درآمد واقعی از اینترنت
پکیج رویایی کسب درآمد بدون یک ریال سرمایه اولیه

فقط کافیست یکبار امتحان کنید و نتیجه اعجاب انگیز این روش را نظاره گر باشید

» برای شروع کلیک کنیدترمیم زانوی آسیب دیده با استفاده از غضروف بینی

پزشکان سویسی با استفاده از سلول‌های غضروف بینی بیماران با موفقیت توانسته‌اند زانوی ۱۰ فردی که غضروفشان در حادثه آسیب دیده بود را ترمیم کنند.


به گزارش پایگاه خبری سلامانه و به نقل از MedLinePlus،دو سال پس از انجام پیوند غضروف، در زانوی اکثر این بیماران غضروف جدید رشد کرد و آنها بهبود درد، عملکرد زانو و کیفیت زندگی خود را گزارش کردند.
محقق راهبر مطالعه، ایوان مارتین، استاد مهندسی بافت در دانشگاه باسل، گفت: «ما روی‌کرد امیدبخش و جدیدی برای درمان آسیب غضروف مفصلی ابداع کرده‌ایم.»
غضروف مفصلی، بافتی است که انتهای استخوان زانو را می‌پوشاند و آسیب‌های وارده به آن می‌تواند به بیماری‌های اضمحلال زانو مثل آرتروز بی‌انجامند.
مارتین تأکید کرد که اگرچه نتایج این کارآزمایی اولیه امیدبخش هستند، قبل از استفاده گسترده از این روش باید تحقیقات بیشتری انجام داد.
مارتین گفت: «قبل از اینکه بتوان این روش را به عنوان درمانی استاندارد به بیماران ارائه داد، باید آن را در تعداد زیادی از بیماران و کارآزمایی‌های تصادفی با ارزیابی نتیجه درازمدت بالینی بررسی کرد.»
این مطالعه در ژورنال Lancet منتشر شد.یکی از متخصصان ترمیم مفصل از روش جدید استقبال کرد.
دکتر نیکول راتر، نایب‌رئیس بخش گوش و حلق و بینی دانشگاه اولم آلمان، گفت: «درمان آسیب‌های غضروف همچنان یک مشکل چشمگیر بالینی باقی مانده است و هیچ درمان استاندارد طلایی‌ای برای آن وجود ندارد.»

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>