کسب درآمد واقعی از اینترنت
کسب درآمد واقعی از اینترنت
پکیج رویایی کسب درآمد بدون یک ریال سرمایه اولیه

فقط کافیست یکبار امتحان کنید و نتیجه اعجاب انگیز این روش را نظاره گر باشید

» برای شروع کلیک کنیدجنگل پرونه ها یکی از عجایب منحصربه فرد طبیعت + عکس

هر ساله صدها میلیون پروانه شهریار (مونارچ)، بیش از ۲۵۰۰ مایل از کانادا و امریکا سفر می کنند تا به جنگل های میچوآکان در مکزیک برسند، جایی که به عنوان بزرگترین مقصد مهاجرت حشرات، مشهور شده است.
شمار بسیار زیادی از پروانه ها به صورت دسته جمعی زمین و درختان را مانند فرشی سیاه و نارنجی پر می کنند و تصویری آنچنان نفس گیر می سازند که تصور آن سخت است ولی مانند همیشه انسان های حریص آن را در معرض نابودی قرار داده اند.

جنگل پروانه ها

جنگل پروانه ها در مکزیک


مهاجرت پروانه های شهریار یکی از عجایب بسیار حیرت انگیز طبیعت محسوب می شود. این پروانه های کوچک از مکان هایی نظیر تورنتو، وینی پگ و یا دیترویت چنین مسافت بین قاره ای را طی می کنند تا خود را به مرکز مکزیک برسانند. هیچ کسی نمی داند دقیقا چطور این سفر فوق العاده طولانی را طی میکنند، ولی برخی از کارشناسان مربوطه معتقدند که آنها توسط زمین های مغناطیسی و یا ناوبری سماوی هدایت می شوند.
پروانه های شهریار در اواخر اکتبر به میچواکان می رسند تا درختان بلند کوهستان های طبیعی را تبدیل به خانه زمستانی شان کنند. به محض رسیدن به این مکان ، آنها تا پنج ماه بعدی در حالی که بسیار به هم تنیده شده اند روی درخت ها باقی می مانند، نمای آنها همانند کندوهای رنگی به نظر می رسد. گاهی اوقات این گردهم آیی تنیده در هم، چنان سنگین می شود که شاخه های درخت را خم می کند.

جنگل پرونه ها یکی از عجایب منحصربه فرد طبیعت

مهاجرت خارق العاده و بین قاره ای حشرات کوچک

البته این درهم تنیدگی دلیل دارد، این کار آنها را قادر می سازد تا در شب ها که دمای هوا در ارتفاعات کاهش می یابد، خود را از سرما حفظ کرده و زنده بمانند.
پروانه های شهریار میچواکان در طول ماه های فوریه و مارس بسیار دیدنی هستند، این زمان درست کمی قبل از بازگشت و شروع سفر طولانی آنها به زادگاه اصلی شان است. دمای هوا همچنان در شب سرد است ولی در طول روز گرمای آفتاب باعث می شود آنها از همدیگر جدا شوند و همچنین شروع به جفت گیری کنند.

 جنگل پرونه ها یکی از عجایب منحصربه فرد طبیعت

تصاویر خیره کننده از طبیعت

در هوای خنک صبحگاهی آنها بال هایشان را خشک می کنند و همین کار، کل منظره را تبدیل به محیطی نارنجی و مشکی می کند. به محض خشک شدن بال ها،  پرواز کرده و صدای به هم خوردن بال میلیون ها پروانه در حال پرواز شنیده می شود که یکی از قدرتمندترین صداهای طبیعی است که می توانید آن را تصور کنید. سپس هنگام غروب آنها روی زمین می نشینند و هر جایی که از سطح زمین جای خالی باشد را پر می کنند.
جنگل پروانه های مکزیک یکی از مناطق حفاظت شده قانونی و یکی از مشهورترین جاذبه های توریستی این کشور است ولی با این حال باعث نشده تا عده ای از انسان های حریص دست از نابود کردن این پدیده زیبا دست بردارند.

جنگل پرونه ها یکی از عجایب منحصربه فرد طبیعت

یکی از عجایب طبیعت در جنگل پروانه ها

جنگل پرونه ها یکی از عجایب منحصربه فرد طبیعت

مهاجرت به جنگل پروانه ها در مرکز مکزیک یکی از رازهای طبیعت

برچسب ها:

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>