کسب درآمد واقعی از اینترنت
کسب درآمد واقعی از اینترنت
پکیج رویایی کسب درآمد بدون یک ریال سرمایه اولیه

فقط کافیست یکبار امتحان کنید و نتیجه اعجاب انگیز این روش را نظاره گر باشید

» برای شروع کلیک کنیدرونالدو : فونت فارسی را خوب می‌شناسم!

فعالیت مردم ایران به‌ویژه علاقه‌مندان به ورزش در اینستاگرام در سال‌های اخیر نه‌تنها به اهالی ورزش کشورمان ثابت شده، بلکه این مسأله کاملا بُعد بین‌المللی پیدا کرده است. شاید قبل از این چندباری شاهد حمله کاربران ایرانی بعد از یک اتفاق ناخوشایند برای تیم‌های ورزشی کشورمان به صفحات بازیکنان، داوران و مربیان خارجی بودیم اما گاهی اوقات این اتفاق نمود مثبتی پیدا می‌کند. یکی از این اتفاقات مثبت شناخت ستاره‌های ورزش جهان از مردم ایران و زبان فارسی است که اخیرا فوق ستاره رئال‌مادرید را تحت‌تاثیر قرار داده است.

رونالدو پیراهنش را با بازیکن رژیم صیهونیست تعویض نکرد

اینستاگرام رونالدو پر از جملات فارسی
اگر سری به صفحه شخصی کریس رونالدو در اینستاگرام بزنید، نخستین مسأله‌ای که توجه شما را جلب می‌کند، کامنت‌های فارسی است. تعداد زیادی از هواداران رونالدو در ایران جزو دنبال‌کننده این ستاره پرتغالی فوتبال دنیا در اینستاگرام هستند و با هر مناسبتی به زبان فارسی به کریس ابرازعلاقه می‌کنند. پیام‌های تبریک، انتقاد، پیشنهاد، تبلیغات کالا و هر چیز دیگری که فکرش را بکنید، ازسوی ایرانی‌ها در صفحه رونالدو پیدا می‌شود.

شناخت فوق ستاره پرتغالی نسبت به ایران
این اتفاق درشرایطی رخ داده است که پیش از این رونالدو هیچ واکنشی به آن نشان نداده بود تا این‌که او در گفت‌وگو با وب‌سایت برنامه نود صحبت‌های جالبی را انجام داد. رونالدو درباره شناختش از فوتبال ایران گفته است: «من با پیراهن تیم‌ملی پرتغال مقابل تیم‌ملی ایران در جام‌جهانی ۲۰۰۶ آلمان بازی کردم و حتی گل هم زده‌ام. الان هم می‌دانم که کارلوس کی‌روش، سرمربی سابق رئال‌مادرید سرمربی تیم‌ملی فوتبال ایران است. تیم‌ملی ایران با کارلوس کی‌روش در جام‌جهانی ۲۰۱۴ برزیل، تیم‌ملی آرژانتین را به چالش کشید و در دقایق پایانی بود که آرژانتین به سختی گل زد و بازی را برد.» او در بخش دیگری از این گفت‌وگو به طرفداران ایرانی‌اش اشاره کرد: «می‌دانم تعدادشان خیلی زیاد است. ایرانی‌ها به صفحه اینستاگرامم می‌آیند و آن‌جا کامنت می‌نویسند. مردم ایران خیلی فوتبال‌دوست هستند و البته هیجان ایرانی‌ها را در اینستاگرام دیده‌ام.»

از رونالدو سوال شده که چطور هواداران ایرانی را در اینستاگرام شناسایی می‌کند؟ او اینطور پاسخ داد: «من فونت‌ها را می‌شناسم. می‌دانم کدام فونت فارسی است اما معنی کامنت‌ها را نمی‌دانم. خیلی خوب می‌دانم که طرفداران ایرانی من در صفحه اینستاگرام با دیگر طرفداران ایرانی تیم‌های رقیب به زبان فارسی چالش می‌کنند. تعدادشان هم زیاد است. البته من همه کامنت‌ها را نمی‌توانم ببینم، چون واقعا زیاد هستند.»

فرصت یا تهدید؟
مسأله همین‌جاست که چطور از شبکه اجتماعی به‌ویژه اینستاگرام که دامنه گسترده‌ای پیدا کرده، استفاده کنیم. قبلا بارها از تهدیدهایی که این صفحات برای جامعه و حتی ورزش ایران دارند، نوشته‌ایم. یادمان می‌آید بعد از هم‌گروهی ایران و آرژانتین در جام‌جهانی کار به جایی رسید که خیلی از شخصیت‌های مطرح ورزش و هنر برای دلجویی از لیونل مسی به خاطر توهین به او در صفحه اینستاگرامش دست به اقدامات مختلفی زدند. پس باید از فضایی که برای ارتباط با ستاره‌های ورزش جهان به‌ دست آمده، به‌عنوان یک فرصت استفاده کنیم تا شناخت آنها از فرهنگ اصیل ایرانی و کشورمان بیشتر شود.

حکایت این مردم فوتبال‌دوست
قطعا تعدد کامنت‌های فارسی باعث شده توجه فوق ستاره‌ای مثل رونالدو به آن جلب شود و حالا او هم به خوبی می‌داند که مردم ایران چقدر به فوتبال علاقه دارند. مردم ایران در گذشته نشان دادند که چقدر به فوتبال علاقه دارند و از هر فضایی که برای نشان دادن این علاقه پیش‌روی خود می‌بینند، استفاده می‌کنند. این‌که کریستیانو رونالدو با وجود مشغله‌های فراوان به یک خبرنگار ایرانی وقت مصاحبه داده و توجهش به نوشته‌های فارسی جلب شده، نه‌تنها از نظر ورزشی، بلکه از نظر اجتماعی و سیاسی هم می‌تواند برای کشورمان اتفاقات مثبتی را به همراه داشته باشد. حتما در آینده نیز شخصیت‌های بیشتری از ستارگان ورزش دنیا با نوشته‌های علاقه‌مندان به ورزش در ایران مواجه می‌شوند، پس چه بهتر است فرهنگ‌سازی دراین‌باره نیز روی هواداران ورزش ایران صورت بگیرد. از این پس رونالدو با حساسیت بیشتری به کامنت‌های فارسی نگاه می‌کند، شاید به هم‌تیمی‌هایش نیز از این اتفاق جالب نکاتی را بگوید؛ این بزرگترین سرمایه ورزش ماست که خارج از زمین هم می‌تواند توجهات را به خود جلب کند.

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>