کسب درآمد واقعی از اینترنت
کسب درآمد واقعی از اینترنت
پکیج رویایی کسب درآمد بدون یک ریال سرمایه اولیه

فقط کافیست یکبار امتحان کنید و نتیجه اعجاب انگیز این روش را نظاره گر باشید

» برای شروع کلیک کنیدمقایسه مانتو ها و نوع جنس انها

معمولا در دوخت مانتوها از پارچه‌های گوناگونی استفاده می‌شود که اطلاع داشتن از ویژگی های آنها به ما کمک می کند تا انتخاب بهتر و ماندگارتری داشته باشیم. آنچه در ادامه می آید، نگاهی به این موارد است.

جنس مانتو

الیاف طبیعی
پنبه‌ای:خنک و قابل لکه گیری

پارچه‌هایی از جنس پنبه‌ به راحتی گرما و حرارت بدن را از خود عبور می‌دهند و به بیرون منتقل می‌کنند در نتیجه خنک و انتخاب مناسبی برای فصول گرم سال هستند. این پارچه‌ها به راحتی لکه‌گیری و شسته می‌شوند و در برابر ساییدگی مقاوم هستند. نکته قابل‌توجه این است که اگر این پارچه‌ها پس از شست‌وشو خوب خشک نشوند، بوی عرق بدن در آن باقی می‌ماند.

نخی: گیاهی و بهترین

نخ یک فیبر گیاهی است که از دانه‌ها و بذر‌های پنبه به دست می‌آید. سپس این فیبر را تغییر شکل می‌دهند و به نخ تبدیل می‌کنند. لباس‌های از جنس نخ، اولین و بهترین توصیه هستند زیرا حساسیتی ایجاد نمی‌کنند و معمولا همه افراد از آنها استقبال می‌کنند. معمولا نخ را با بافت پلی‌استر ترکیب می‌کنند. این ترکیب مرغوبیت کمتری دارد بنابراین بهتر است به دنبال مانتوهایی باشید که صددرصد از جنس نخ هستند. بدی لباس‌های نخی این است که انعطاف‌پذیر نیستند، یعنی بعد از هر شست و شو به حالت اولیه خود باز نمی‌گردند و حتما باید اتو شوند اما انتخاب مناسبی برای تابستان هستند.

کتان: صاف و درخشنده

کتان از نظر خصوصیات مانند پنبه است. این پارچه‌ها دارای سطحی صاف و درخشنده‌اند و زودتر از پنبه تمیز می‌شوند. این پارچه‌ها نیز انتخاب مناسبی برای تابستان هستند.

پشمی: حیوانی و عرق گیر

با توجه به اینکه این الیاف از چه حیوانی تهیه شده به نام‌های مختلفی نامیده می‌شوند مانند گوسفند مرینوس، پشم لاما و موی بز. پارچه‌های تهیه شده از پشم به دلیل ذخیره شدن هوا بین الیافشان و نگه داشتن حرارت بدن انتخاب مناسبی برای فصول سرد سال هستند. ضمن اینکه به علت خاصیت رطوبت‌پذیری و داشتن خلل و فرج، عرق بدن را جذب و آن را به آرامی تبخیر می‌کنند. نکته قابل توجه در این نوع پارچه‌ها این است که بعد از شستن نباید آنها را آویزان کرد بلکه بهتر است روی پارچه نخی پهن شوند.

الیاف مصنوعی
ویسکوز: هادی گرما

‌هادی گرما هستند بنابراین بدن احساس گرما نمی‌کند. از ابریشم طبیعی خنک‌تر هستند و می‌توان منسوجات بسیار نرم و لطیفی را از آن تهیه کرد.

نایلون: استحکام خوب

نایلون جزو الیاف کاملا مصنوعی است که معمولا با بافت‌های دیگر ترکیب می‌شود تا کامل‌کننده آنها باشد ولی می‌تواند به تنهایی نیز وجود داشته باشد. نایلون استحکام خوبی در برابر سایش و کشش دارد به همین دلیل موارد استفاده زیادی دارد. از آنجا که رطوبت کمی به خود جذب می‌کنند به سرعت خشک می‌شوند. برای نگهداری از مانتوهای با جنس نایلون، بهتر است هنگامی که کثیف می‌شوند ابتدا آنها را در قسمت جداگانه‌ای قرار دهید و هنگامی که می‌خواهید آنها را بشویید با لباس‌های دیگر و جنس و بافت‌های مختلف نشویید. همچنین مراقب باشید نخ‌کش نشوند.

پلی‌استر: اتوپذیری

پلی‌استر کاملا مصنوعی است. این پارچه هامقامت فوق‌العاده‌ای در برابر چروک شدن دارند حتی زمانی که خیس می‌شوند. اگر پلی‌استر با الیاف طبیعی مخلوط شود در تهیه منسوجات سبک وزن مانند پارچه‌های پرده‌ای، ساتن، پیراهن و بلوز و مانتو مورد استفاده قرار می‌گیرد. به علت خاصیت اتوپذیری زیاد در تهیه پارچه‌های پلیسه زنانه و به اصطلاح بشور بپوش مصرف می‌شود.

الیاف طبیعی
گاباردین: نوعی پارچه با بافت ریز از پنبه، پشم یا الیاف مصنوعی با نقوش برجسته تیغ ماهی، جناقی یا مخلوط راه راه اریب است که همواره از سمت راست به چپ یا پایین به بالا بافته می‌شود.

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>