کسب درآمد واقعی از اینترنت
کسب درآمد واقعی از اینترنت
پکیج رویایی کسب درآمد بدون یک ریال سرمایه اولیه

فقط کافیست یکبار امتحان کنید و نتیجه اعجاب انگیز این روش را نظاره گر باشید

» برای شروع کلیک کنیدشبیه ترین ربات شبیه به انسان ساخته شد + عکس

جیا جیا که لقب الهه رباتها را یدک میکشد ، به تازگی توسط مخترعین چینی رو نمایی شد.آنگونه که آقای ژیائوپینگ، سرپرست این پروژه ادعا میکند ، این ربات شبیه ترین ربات به انسان است.

ربات شبیه انسان

جیا جیا توانایی صحبت کردن و گفتن عبارات کوتاه و نیز انجام برخی حرکات را داراست. الهه ربات ها  برای شناخت برخی تعاملات انسانی و ماشینی برنامه ریزی شده و می تواند به صورت خودکار حرکت و مسیریابی نموده و بر اساس برنامه های داده شده وظایف محوله را انجام دهد.

ربات انسان

این ربات اگرچه ظاهری زنانه با  گیسوان بلند و رنگ پوستی طبیعی دارد، اما از برنامه ریزی گسترده و دقیقی برای صحبت کردن ، تناسب حرکات لب با حرف زدن ، پلک زدن و حرکت دادن طبیعی چشم برخوردار است طوری که هنگام پاسخ گویی  به خالقش، وی را “سرورم ” خطاب می کند.

حالا  تخیل دوران کودکی آقای ژیائوپینگ و همکلاس هایش در دانشگاه علم و صنعت چین به واقعیت پیوسته و از این فن آوری رباتیک پیچیده در شهر هفای چین پرده برداری شده است.

 شبیه ترین ربات شبیه به انسان ساخته شد

در مراسم  رونمایی از این فن آوری ، ابتدا ژیائوپینگ به الهه ربات ها سلام میکند و جیا جیا در پاسخ می گوید : سلام سرورم ! این پاسخ همگام با حرکات لب داده میشود و ادامه میدهد: چه خدمتی انجام دهم ؟!!  که این عبارت با حرکت سر به گونه ای که حالت فرمانبرداری را القا میکند ، ادا می شود. سپس جیا جیا به همه حضار که از رسانه های مختلف چین بودند، خوش آمد می گوید.

مهندس ارشد این پروژه می گوید در مقایسه با دیگر ربات های انسان نما که تا کنون طراحی و ساخته شده اند، جیا جیا از حرکات طبیعی تر چشم ها برخوردار بوده و در فن آوری آن بین حرکات بدن و لب حین صحبت کردن ، تناسب بیشتری لحاظ شده است.

شبیه ترین ربات شبیه به انسان ساخته شد

 محققین این پروژه اعلام کرده اند که  فعلا برنامه ای برای تولید انبوه این ربات ندارند و در صدد توسعه این فن آوری هستند . آنها امیدوارند با برنامه ریزی های دقیق تر، جیا جیا بتواند برای ارتباط بیشتر با انسانها مهارت یافته و بتواند تغییرات احساسی را از طریق چهره تشخیص دهد.

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>