کسب درآمد واقعی از اینترنت
کسب درآمد واقعی از اینترنت
پکیج رویایی کسب درآمد بدون یک ریال سرمایه اولیه

فقط کافیست یکبار امتحان کنید و نتیجه اعجاب انگیز این روش را نظاره گر باشید

» برای شروع کلیک کنیددستور پخت قلیه ماهی ، غذای محبوب جنوب + عکس

امروز می خواهیم از دستور پخت یک غذای قدیمی دریایی یعنی قلیه ماهی را بدهیم. قلیه ماهی یکی از غذاهای گیاهی دریایی است که طعم و عطر آن در ذائقه شما قطعا خواهد ماند. دستور پخت این غذا بسیار راحت است و تقریبا خوراک ثابت هر هفته جنوبی های عزیز است. ابتدا بدون اتلاف وقت دستور مواد اولیه و بعد دستور پخت را خواهیم خواند با ما همراه باشید.

قلیه ماهی

مواد اولیه قلیه ماهی

یک کیلو( شوریده- سنگسر- هامور) ماهی پوست گرفته و پاک شده
یک بوته سیر
۳۰۰ گرم سبزی( گشنیز و شنبلیله)
یک بسته تمرهندی
یک عدد متوسط پیاز
به قدر دلخواه زردچوبه و نمک
یک قاشق چایخوری پودر فلفل قرمز
یک قاشق غذا خوری و یا یک فنجان آب گوجه فرنگی رب گوجه فرنگی

دستور پخت قلیه ماهی
ماهی را به اندازه ی تکه های ۴×۴ سانتی متر خُرد کرده و می شوییم . ماهی که برای قلیه ماهی استفاده می کنیم بایستی بدون استخوان باشد. به همین دلیل ماهی های : شوریده- سنگسر- هامور و حلوا سیاه برای تهیه این غذا مناسب هستند. سبزی این خورشت شامل شنبلیله و گشنیز، هر کدام یه میزان ۱۵۰ گرم می باشد. پیاز خرد شده را با ۳ قاشق سوپخوری روغن، کمی تفت می دهیم. سپس سیر و شنبلیله و گشنیز خرد شده، را با آن کمی تفت می دهیم. ماهی را با کمی زردچوبه و نمک، به همراه سبزی ها تفت می دهیم. بعد شیره تمرهندی و رب گوجه فرنگی را اضافه کرده و قلیه ماهی را با شعله ملایم به مدت ۳۰ دقیقه می پزیم. غذا آماده ی سرو است.

توجه داشته باشید که برای ترش کردن این غذا از تمر هندی استفاده کنید و برای خوش عطر تر شدن از پودر سیر در قلیه استفاده کنید. اگر اعضای خانواده شما دارای بیماری قلبی هستند می توانید قلیه را با اطمینان کامل به آن ها توصیه کنید اما به شرطی که مدت زمان سرخ کردن کم باشد.

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>