کسب درآمد واقعی از اینترنت
کسب درآمد واقعی از اینترنت
پکیج رویایی کسب درآمد بدون یک ریال سرمایه اولیه

فقط کافیست یکبار امتحان کنید و نتیجه اعجاب انگیز این روش را نظاره گر باشید

» برای شروع کلیک کنیداین مرغ مگس‌ خوار دوهزار کیلومتر را بدون وقفه پرواز می‌کند ! + عکس

تحقیقات نشان می‌دهد که نوعی مرغ مگس‌خوار، که فقط چند سانتی‌متر طول دارد، هر سال دو هزار کیلومتر راه را بدون وقفه پرواز می‌کند و از شرق آمریکا به آمریکای مرکزی مهاجرت می‌کند.

مرغ مگس خوار

به گزارش آنا به نقل از تایم، دانشمندان در تحقیقات خود مدارکی به دست آورده‌اند که نشان می‌دهد گونه‌ای از مرغان مگس‌خوار با نام «یاقوت‌گردن» یا «Tiny Ruby-throated» با وجود جثه بسیار ریزی که دارد، در مهاجرت پائیزی خود دو هزار کیلومتر پرواز می‌کند و در این مسیر هیچ توقفی هم ندارد.

این تحقیقات همچنین نشان می‌دهد که تفاوت اینگونه با گونه‌های دیگر مگس‌خوار در همین روش مهاجرت است.

جالب‌تر این است که برخی مگس‌خوارهای یاقوت‌گردن در این سفر سالانه حتی بهتر عمل می‌کنند. این مطالعه نشان می‌دهد که پرندگان مسن‌تر مهاجرت‌شان را زودتر از جوان‌ها شروع می‌کنند و سریع‌تر به مقصدشان می‌رسند و جالب‌تر اینکه با جراحت‌های کمتری هم خود را به مقصد نهایی می‌رسانند. علاوه بر این، نتایج این تحقیقات حاکی از آن است که پرندگان نر نسبت به پرندگان ماده مسافت بیشتری را بدون استراحت و وقفه مهاجرت می‌کنند.

اندازه مرغ مگس‌خوار در مقایسه با دست انسان

محققان برای این تحقیق، در آلاباما به صورت موقتی بیش از ۲۷۰۰ مرغ مگس‌خوار را در یک دوره پنج ساله گرفتند تا در مورد نحوه الگوهای مهاجرت این پرندگان مطالعه کنند.

البته هنوز اسراری در مورد این پرندگان وجود دارد که محققان کشف نکرده‌اند. این پرنده قابلیت این را دارد که کل خلیج مکزیک را بدون وقفه پرواز کند ولی هنوز مشخص نیست که آیا از روی آب‌های این خلیج پرواز می‌کنند یا از خشکی‌های اطراف آن.

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>