کسب درآمد واقعی از اینترنت
کسب درآمد واقعی از اینترنت
پکیج رویایی کسب درآمد بدون یک ریال سرمایه اولیه

فقط کافیست یکبار امتحان کنید و نتیجه اعجاب انگیز این روش را نظاره گر باشید

» برای شروع کلیک کنیدروحانی عازم ایتالیا شد

حسن روحانی، رییس جمهوری روز دوشنبه پنجم بهمن در راس یک هیات بلندپایه عازم رم شد. وی در سفر چهار روزه خود از ایتالیا، واتیکان و فرانسه دیدار خواهد کرد.

روحانی در ایتالیا

حسن روحانی فرودگاه مهرآباد تهران را با بدرقه رسمی علی اکبر ولایتی، مشاور بین الملل رهبر معظم انقلاب و اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهوری به مقصد رم ترک کرد.

طبق این گزارش، رییس جمهور در جریان سفر خود به ایتالیا ملاقات هایی با رییس جمهور، نخست وزیر و سایر مقامات این کشور خواهد داشت و قرار است با تعدادی از سرمایه گذران و صاحبان صنایع بزرگ ایتالیا نیز دیدار کند.

حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی روز دوشنبه در فرودگاه مهرآباد و در تشریح اهداف سفرش به خبرنگاران گفت: «این سفر در مقطع تاریخی بسیار مهم و پسا برجام و پسا تحریم انجام می شود و از این رو از اهمیت بسزایی برخوردار است.»

رییس جمهور با اشاره به اهمیت گسترش روابط با کشورهای اروپایی مخصوصا کشورهایی که در گذشته روابط خوبی با ایران داشته اند، از بررسی و توافق دو سند مهم در جریان این سفر ۴ روزه به فرانسه و ایتالیا خبر داد و گفت: «در این سفر سند نقشه راه میان مدت و بلند مدت همکاری های تهران با ایتالیا و فرانسه مورد بررسی و توافق قرار خواهد گرفت. همچنین در خصوص موسساتی که بیمه صادراتی را تضمین می کنند تفاهماتی انجام می گیرد.»

رییس جمهور با اشاره به آمادگی کشورمان برای جذب فناوری‌های نوین گفت: «ایران پیشرفت های خوبی در خصوص فناوری های نوین داشته است و جذب این نوع فناوری ها برای ما از اهمیت زیادی برخوردار است.»

روحانی همچنین از امضای اسنادی در بخش های مختلف اقتصادی در جریان سفر به ایتالیا و فرانسه خبر داد و گفت: «در خصوص حمل و نقل و نوسازی ناوگان هوایی و نیز ریل لوکوموتیو و خودرو اسناد زیادی آماده است که در جریان این سفر مورد مذاکره و تفاهم قرار خواهد گرفت.»

رییس جمهور اضافه کرد: «همکاری در بخش های مختلف صنعتی، دانشگاهی، کشاورزی، گردشگری و تجهیزات پزشکی و محیط زیست از دیگر موضوعاتی است که در جریان این سفر در خصوص آن مذاکرات و تفاهماتی انجام خواهد گرفت.»

حسن روحانی در این سفر در رأس یک هیئت تجاری ۱۲۰ نفره با ابتدا به ایتالیا و سپس به پاریس خواهد رفت.

طبق این گزارش روحانی با پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیک‌های جهان، و همچنین فرانسوا اولاند، رییس‌جمهوری فرانسه، دیدار خواهد کرد.

ملاقات و گفت و گو با مدیرکل یونسکو؛ بازوی فرهنگی سازمان ملل متحد، از دیگر برنامه های دکتر روحانی در پاریس است.

این سفر تقریباً یک هفته پس از برداشته شدن تحریم‌های هسته‌ای علیه ایران انجام می‌شود.

به گزارش رویترز، مقام‌های ایتالیا و فرانسه گفته‌اند انتظار ندارند که در جریان سفر حسن روحانی قراردادهای بزرگی امضا شود.

حسن روحانی قرار بود در آبان ماه سال جاری به ایتالیا، واتیکان و فرانسه سفرکند، اما به دنبال حملات و انفجارهای روز جمعه پاریس، سفر حسن روحانی به تعویق افتاد.

این نخستین سفر یک رییس جمهوری ایران به فرانسه از سال ۱۹۹۹ تاکنون است. در آن زمان محمد خاتمی، رییس جمهوری اسبق، میهمان ژاک شیراک همتای فرانسوی‌اش بود.

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>