کسب درآمد واقعی از اینترنت
کسب درآمد واقعی از اینترنت
پکیج رویایی کسب درآمد بدون یک ریال سرمایه اولیه

فقط کافیست یکبار امتحان کنید و نتیجه اعجاب انگیز این روش را نظاره گر باشید

» برای شروع کلیک کنیدبه کدام دلایل پزشکی احساس خستگی می‌کنید؟

هر بیماری جدی می‌تواند علت خستگی دائمی باشد اما برخی بیماری‌های جزئی نیز می‌تواند این احساس را به وجود بیاورد.

خستگی مزمن
به گزارش پایگاه خبری سلامانه، بیماری سلیاک یک اختلال گوارشی است که منجر به مشکلاتی از قبیل ورم کردن بدن، اسهال، خستگی مزمن، نفس نفس زدن، افسردگی و اضافه وزن می‌شود. تنها درمان این بیماری یک رژیم غذایی مادام العمر بدون گلوتن است.
یکی از شایع‌ترین دلایل پزشکی برای احساس مدام خستگی، کم خونی فقر آهن است. شیرخواران، کودکان زیر شش سال، زنان باردار، بیشتر مبتلا به این کم خونی می‌شوند. خستگی ناشی از کمبود آهن بیش از یک ماه طول می‌کشد، فرد بیشتر اوقات احساس سرما می‌کند، صورتش رنگ پریده‌تر از حالت عادی است، و اغلب قدرت تمرکز ندارد. مواد غذایی حاوی آهن این علائم را کاهش می‌دهد اما تنها نمی‌توانید به کمک مواد غذایی این عارضه را بر طرف کنید و لازم است به مدت سه ماه از قرص‌های آهن دار استفاده نمایید تا ذخایر آهن شما تکمیل شود.
قطع تنفس در خواب و کاهش سطح اکسیژن در خون منجر به بیدار شدن گه گاه در شب هنگام و احساس خستگی در روز بعد می‌شود. برطرف کردن اضافه وزن و چاقی، عدم نوشیدن الکل و پرهیز از استعمال دخانیات علائم این اختلال را کاهش می‌دهد.
کاهش فعالیت این غده منجر به احساس خستگی و کسالت می‌شود. درمان استاندارد برای کم کاری تیروئید شامل استفاده روزانه از هورمون‌های تیروئیدی لووتیروکسین است. این داروهای خوراکی سطوح مکفی هورمونی را بازسازی می‌نماید و بدن شما را به وضعیت طبیعی بر می‌گرداند. ۱ تا ۲ هفته پس از شروع درمان، متوجه خواهید شد که احساس خستگی کمتری می‌کنید.

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>