کسب درآمد واقعی از اینترنت
کسب درآمد واقعی از اینترنت
پکیج رویایی کسب درآمد بدون یک ریال سرمایه اولیه

فقط کافیست یکبار امتحان کنید و نتیجه اعجاب انگیز این روش را نظاره گر باشید

» برای شروع کلیک کنید۲۳ ساعت وحشت در جنگل‌ های آمل و کوه‌ های طارم

دو گروه گردشگر که در منطقه آمل و زنجان ناپدید شده بودند، عملیات سختی را پیش روی تیم‌های امدادی هلال‌احمر گذاشتند. در جریان این دو حادثه ٨ زن و مرد گردشگر ساعت‌های وحشت‌آوری را تجربه کردند.

جنگل های آمل

١۶ ساعت وحشت
عصر جمعه بود که ٣٢ گردشگر تور «مرز پرگهر تهران» متوجه شدند، ٣ نفر از اعضای گروهشان ناپدید شده‌اند. این ٣٢ گردشگر بلافاصله شروع به جست‌وجو برای یافتن دوستانشان کردند ولی فایده‌ای نداشت. ٣ نفر ناپدید شده بودند و هوا هم رو به تاریکی می‌رفت. گردشگران همگی به سراغ اتوبوس تور رفتند و منتظر ماندند. اما دو نفر از آنها برای پیدا کردن اعضای گروه به داخل جنگل رفتند. ساعتی گذشت و خبری نشد. حالا تعداد ناپدیدشده‌ها به ۵ نفر رسیده بود. برای همین کم‌کم ترس و وحشت، این گروه گردشگرهای تهرانی را در بر گرفت و به همین خاطر با امدادگران هلال‌احمر تماس گرفتند. چند دقیقه بعد نیروهای امدادی در محل حاضر شدند و جست‌وجوهای تخصصی خود را آغاز کردند.

مهدی ولی‌پور، مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر مازندران در باره این حادثه به «شهروند» گفت: «شامگاه جمعه گذشته بود که به هلال‌احمر شهرستان خبر رسید، تعدادی گردشگر تهرانی در منطقه جنگلی کوهستانی الیمستان بخش امامزاده عبدالله(ع) مسیر خود را گم کرده‌اند. با اطلاع عوامل جمعیت هلال‌احمر این شهرستان، جست‌وجو از ساعت ١٩ روز جمعه آغاز شد و درنهایت دو نفر از آنها که برای پیدا کردن سه ناپدید شده به جنگل رفته بودند، پیدا شدند.»

در ادامه جمشید نیک‌زاد، رئیس جمعیت هلال‌احمر آمل تعداد افراد گردشگر را ٣۵ نفر اعلام کرد و گفت: «پنج نفر از اعضای این گروه مسیر خود را گم کرده بودند. این افراد از تور مرز پرگهر تهران آمده بوده که ٣٠ نفر از آنها در قالب یک اتوبوس به مقصد خود بازگشتند و عملیات جست‌وجو برای پیدا کردن گمشدگان همچنان ادامه یافت، از آنجایی که هوا مه آلود بود این ماموریت به کندی و به سختی انجام می‌گرفت. با پیدا شدن ٢ گردشگر، عملیات یافتن سه نفر دیگر همچنان ادامه یافت تا این‌که درنهایت ساعت ١١ صبح روز شنبه این سه نفر در داخل دره‌ای در میان جنگل درحالیکه به‌شدت ترسیده بودند و شب بدی را در میان جنگل‌ها گذرانده بودند، پیدا شدند. یکی از اعضای این گروه گم شده زن و دو نفر دیگر مرد بودند، توسط نیروهای امدادی وقتی حالشان کمی مساعدتر شد، تحویل تور گردشگری خود شدند. این تور گردشگری صبح روز جمعه وارد آمل شده بودند که برای استفاده از منطقه تفریحی الیمستان راهی شدند اما در راه ۵ نفرشان ناپدید شدند. » نیک‌زاد در پایان گفت: «با توجه به شرایط نامساعد جوی و بارندگی سنگین هوا، گردشگری در مناطق جنگلی دارای درختان انبوه کار سختی است و انتظار می‌رود گردشگران برای دور ماندن از خطرات احتمالی مفقود شدن در دل جنگل از مسافرت‌های غیرضروری خودداری کنند.»

نجات پنج گردشگر کوهنورد در طارم
پنج گردشگر در ارتفاعات روستای شیزر از توابع شهرستان طارم که مسیر را گم کرده بودند پس از هفت ساعت تلاش شبانه از سوی تیم‌های امداد و نجات این شهرستان و قزوین یافت شدند. این گردشگران که از اهالی بندر انزلی بودند صبح روزجمعه به منظور کوهنوردی راهی ارتفاعات این روستا شده بودند که هنگام پایین آمدن با توجه به تاریک شدن هوا، مسیر را گم می‌کنند.

یکی از دوستان این پنج گردشگر علاقه‌مند به ورزش کوهنوردی که در پایین ارتفاعات شیزر منتظر رسیدن آنها بود با تاریک شدن هوا راهی روستا شیزر شده و موضوع را به جمعیت هلال‌احمر این شهرستان اطلاع داد. با هماهنگی مرکز EOC فرماندهی کنترل عملیات امداد و نجات هلال‌احمر استان زنجان، تیم امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر شهرستان طارم از ساعت ١١ جمعه شب عملیات جست‌وجو و نجات را آغاز کردند و پس از هشت ساعت تلاش این گردشگران را سالم یافته و نسبت به انتقال آنان به پایین ارتفاعات اقدام کردند.

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>