کسب درآمد واقعی از اینترنت
کسب درآمد واقعی از اینترنت
پکیج رویایی کسب درآمد بدون یک ریال سرمایه اولیه

فقط کافیست یکبار امتحان کنید و نتیجه اعجاب انگیز این روش را نظاره گر باشید

» برای شروع کلیک کنیدوزارت کشاورزی: پرتقال مصری سمی است

مدیرکل میوه های گرمسیری و نیمه گرمسیری معاونت باغبانی وزارت جهاد کشاورزی با تاکید بر اینکه انواع میوه قاچاق به ویژه پرتقال مصری دارای باقیمانده سموم است، گفت: انتظار می رود ستاد قاچاق کالا با ورود این گونه میوه ها برخورد کند.

ابوالقاسم حسن پور در گفت وگو با ایرنا افزود: انتظار داریم دستگاه های نظارتی و اجرایی کشور از خرید، توزیع و فروش میوه های خارجی در سطح شهرها نیز جلوگیری کنند زیرا بیشتر این پرتقال ها آلوده به آفت مگس مدیترانه ای هستند و میزان باقیمانده سموم آنان بیش از حد مجاز است که می تواند بر سلامتی مصرف کنندگان تاثیر نامطلوبی داشته باشد.

وی تصریح کرد: بخش عمده میوه قاچاق از جمله پرتقال مربوط به حوزه مدیترانه و کشور مصر است که به صورت غیررسمی از مبادی مرزی غرب کشور وارد می شود.

وی خاطرنشان کرد: ما خواستارپیگیری و برخورد با متخلفان از طریق مسئولان ستاد مبارزه با قاچاق کالا و استانداری های استان های مرزی هستیم.

مدیرکل میوه های گرمسیری با بیان اینکه سالانه هفت میلیون تن میوه های گرمسیری و نیمه گرمسیری حدود ۴۶ درصد از تولید محصولات باغبانی کشور را به خود اختصاص می دهد، افزود: از این میزان حدود چهار میلیون و ۷۰۰ هزارتن مرکبات، یک میلیون تن انار، یک میلیون تن خرما، و ۸۰ هزارتن انجیر است.

حسن پور وضعیت تولید میوه های گرمسیری کشور را مطلوب دانست و افزود: با توجه به میزان تولید میوه در کشور، نیازی به واردات یا ورود میوه های قاچاق به کشور نیست.

قیمت پرتقال خریداری از باغداران ۱۵۰۰ تومان
حسن پور درباره قیمت خرید پرتقال از تولیدکنندگان نیز گفت: امسال برآورد تولید مرکبات کشور حدود چهار میلیون و ۷۰۰ هزار تن است که ۲٫۵ میلیون تن آن به تولید پرتقال مربوط می شود.
وی اضافه کرد: با توجه به وفور مرکبات در کشور، قیمت پرتقال حدود ۱۵۰۰ تومان از باغداران خریدرای می شود.

وی ادامه داد: بنابراین با احتساب هزینه برداشت، درجه بندی واکس و ذخیره سازی و حمل و نقل باید پرتقال ناول با قیمتی بین ۲۳۰۰ تا ۲۵۰۰ تومان وارد بازار شود که قیمت مناسبی برای تولیدکنندگان و مصرف کنندگان است.

وی تاکید کرد: در صورتی که قیمت پرتقال بالاتر از نرخ یادشده به بازار عرضه شود اجحاف به تولیدکنندگان و مصرف کننده خواهد بود؛ زیرا تولید زمانی می تواند تدوام یابد که بین تولید و مصرف تعادل برقرار شود.

مدیرکل میوه های گرمسیری خاطرنشان کرد: مرکبات تقریبا در بیشتر استان های شمالی و جنوبی کشور تولید می شود اما استان های مازندران، فارس و جنوب کرمان بیشترین تولید پرتقال را دارند.

وی ادامه داد: سالانه حدود ۱۰۰ هزار تن پرتقال، ۱۲۰ تا ۱۳۰ هزار تن انار و۱۵۰ تا ۱۶۰ هزار تن خرما صادر می شود.

وی درباره مشاهده مگس مدیترانه ای در برخی باغات شمال کشور در هفته های اخیر گفت: این آفت با اقدامات سازمان حفظ نباتات وزارت جهاد کشاورزی و سازمان محیط زیست و شروع فصل سرما در استان های شمالی کشور کنترل شد و اکنون مشکلی به عنوان شیوع مگس مدیترانه ای در باغات نداریم.

وی درباره توسعه اراضی باغی افزود: به دلیل محدودیت منابع آبی، شوری و افت کیفیت زمین و آب، بخشی از اراضی استان های مرکزی قابلیت کشت محصولات زراعی را ندارند بنابراین به کشت باغبانی همچون پسته و انار روی آورده اند.

وی ادامه داد: البته کشت محصولات باغی برای تولیدکنندگان مقرون به صرفه و دارای مزیت است بنابراین این اتفاق در حال رخداد است.

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>