کسب درآمد واقعی از اینترنت
کسب درآمد واقعی از اینترنت
پکیج رویایی کسب درآمد بدون یک ریال سرمایه اولیه

فقط کافیست یکبار امتحان کنید و نتیجه اعجاب انگیز این روش را نظاره گر باشید

» برای شروع کلیک کنیدسوپرایز بابک زنجانی برای وزارت نفت و بانک مسکن

دقایقی پیش ششمین جلسه دادگاه متهم نفتی در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی صلواتی آغاز شد.
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان؛دقایقی پیش ششمین جلسه دادگاه متهم نفتی در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی صلواتی به منظور قرائت ادامه دفاعیات توسط متهم پرونده آغاز شد.

بنابر این گزارش تا کنون ۵ جسله از دادگاه پرونده متهم نفتی برگزار شده که سه جلسه اول دادگاه که در تارخ ۱۲،۱۱ و۱۳ مهر ماه تشکیل شدند به قرائت کیفر خواست توسط نماینده دادستان اختصاص پیدا کرد و دو جلسه بعدی دادگاه که در تاریخ ۹ و۱۰ آبان ماه برگزار شدند متهم نفتی ۵۲ صفحه از دفاعیات ۲۰۰ صفحه ای خود را قرائت کرد.

به گفته کوهپایه زاده وکیل مدافع متهم نفتی براساس قانون جلسه امروز نیز باید به قرائت دفاعیات متهم اختصاص پیدا کند.

مشروح جلسه دادگاه

خبرگزاری فارس منتشر کرد: بابک زنجانی امروز و در ادامه دفاعیات خود اظهار داشت: شاید دلیل علنی شدن دادگاه درخواست من و وکیلم از رئیس دادگاه و رئیس قوه قضائیه بود، چرا که دوست داشتم هر کسی هر قضاوتی می‌خواهد در موردم بکند این قضاوت‌ها درنهایت باید جمع‌بندی شود.

وی افزود: چون حساسیت زیاد شده، من هر حرکتی که می‌کنم حاشیه‌ساز می‌شود، مثلاً جلسه قبل، پرونده‌های خود را دسته‌بندی کرده بودم که روی یکی از آنها عنوان محرمانه و غیرقابل قرائت قید شده بود.

بابک زنجانی با بیان اینکه هیچ چیز پنهانی از دادگاه وجود ندارد، گفت: برخی از این مدارک، مصوبات مربوط به بانک من است که آن را از سایر مدارک تفکیک کرده بودم و چون محرمانه بود قرائت نکردم، اما در صورت لزوم تقدیم دادگاه می‌کنم.

وی با اشاره به اینکه در جلسه گذشته بر سر اینکه آیا برات‌هایی که من صادر کرده بودم ال‌سی بوده یا نه، بین من و کارشناس اختلاف‌نظر وجود داشت، به همین جهت من از چهار جا من‌جمله آی‌سی‌سی (اتاق بازرگانی بین المللی) و شرکت سوئیست استعلام کردم و مدارکی را برای امروز آورده‌ام.

متهم نفتی با بیان اینکه کارشناس می‌گوید گشایش‌های اعتباری که من انجام داده‌ام ال‌سی بانکی است اما من می‌گفتم برات شرکتی، گفت: براساس استعلاماتی که داشتم، شرکت‌ها مجاز به داشتن خط سوئیفت و استفاده از آن هستند و می‌توانند از این طریق با بانکها یا دیگر شرکت‌ها ارتباط داشته باشند.

وی تأکید کرد: شرکت‌های زیادی در داخل و خارج از کشور وجود دارد که از سوئیفت استفاده می‌کنند مثل شرکت ملی نفت که البته بعد از تحریم، خط سوئیفت به این شرکت قطع شد.

بابک زنجانی با بیان اینکه در خصوص تفاوت برات و ال‌سی باید بگویم هر دو نامه‌ای اعتباری است، گفت:‌ این برات از سوی یک شرکت یا بانک صادر می‌شود که در شرکت‌ها به آن نامه اعتباری، برات شرکتی و در بانک‌ها برات بانکی یا ال‌سی می‌گویند و حتی اگر من نام برات را هم بالای آن ننوشته باشم، ایرادی ندارد.

بابک زنجانی در ادامه اظهارات خود در ششمین جلسه دادگاه گفت: کارهای ضمانت‌نامه تا حدودی انجام شده و لازم است وزارت نفت بدون اینکه حاشیه‌سازی کند برای رفع مشکل با ما همکاری کند نه اینکه حرف‌هایی را در روزنامه‌ها بنویسد که برای خودشان فقط اعتبار دارد. اگر می‌خواهند کار سیاسی کنند من خودم را کنار می‌کشم و می گویم باشد من گناهکارم و شما زور و قدرت دارید.

وی افزود: معاون وزیر نفت در مجلس می‌گوید اگر زنجانی می‌خواست پول بدهد حتی اگر ما شماره حساب ندادیم می‌توانست از قوه قضائیه شماره حساب بگیرد. آخر قوه قضائیه حساب ارزی‌اش در اروپا کجا بود؟

بابک زنجانی با بیان اینکه من می‌خواهم کار انجام شود، گفت: من اگر می‌گویم شاید قوی‌تر باشم منظورم این است که کسی که با هزاران میلیارد تومان کار می‌کند عقلش هم به اندازه هزاران میلیارد کار می‌کند. اگر بنا بر دعوا باشد، قطعا نمی‌توانید نسبت به من برنده باشید.

این متهم نفتی با بیان اینکه من امروز دو سوپرایز برای وزارت نفت و بانک مسکن آورده‌ام تا شاید با من همکاری‌ کنند، گفت: شرکت اچ‌کی مشکلی دارد که آقایان در جریانش نیستند. این شرکت به دلیل پولشویی از سوی اتحادیه اروپا برای مدیرانش حکم صادر شده چرا که پول‌های سنگینی به حسابشان آمده بدون اینکه هیچ‌گونه واردات و صادراتی انجام شود، به همین جهت هم با توجه به اینکه مستندات قطعی بوده، حکم محکومیت برای مدیران این شرکت صادر شده و در حال رفتن به پلیس بین‌الملل و دستگیری این افراد است و ربطی به من ندارد.

بابک زنجانی گفت: من هر حرفی که می‌زنم می‌گویند زنجانی می‌خواهد پول ما را ندهد، من هم مجبور شدم از طرف FIRST SLAMIC BANK از شرکت اچ‌کی شکایت کنم و ۱۰ میلیارد خسارت خواستم و توانستم حکم توقیف اموالش را بگیرم و هر جایی که همین الان هر جایی که باشد اموالش را ضبط کنم.

وی افزود: این چوب من است، به محض اینکه نخواهید با من همکاری کنید ۱۰ میلیارد وصول می‌کنم.

این متهم نفتی ادامه داد: در خصوص بانک مسکن هم بارها گفتم شما پولتان را ریجیکت کنید، پول تأمین اجتماعی هم ریجیکت شود و بحث تمام شود، اما آنها در پاسخ من گفتند ما جواب دندان‌شکنی برای زنجانی داریم. من هم برای آنها حکم توقیف اموال گرفتم و حتماً برای آنها هم در صورت عدم همکاری اتفاق نادرستی پیش می‌آید. منظورم این است که اگر بخواهید اذیت کنید من هم اذیت می‌ کنم.

وی گفت: لذا می‌گویند بابک زنجانی فرار رو به جلو دارد، من که سرجایم ایستاده‌ام شما به من نمی‌رسید.

وی ادامه داد: من می گویم زورگویی نکنید. پول نفت شما در حسابی که داشته‌اید واریز شده، حالا حسابتان تحریم شده، من که مقصر نیستم.

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>