کسب درآمد واقعی از اینترنت
کسب درآمد واقعی از اینترنت
پکیج رویایی کسب درآمد بدون یک ریال سرمایه اولیه

فقط کافیست یکبار امتحان کنید و نتیجه اعجاب انگیز این روش را نظاره گر باشید

» برای شروع کلیک کنیدانتشار توصیه استیو جابز به بنیانگذار فیس‌ بوک برای اولین بار بیان شد

مارک زاکربرگ، مدیر عامل فیس‌بوک به تازگی در دیداری که با نخست وزیر هندوستان داشته است، خاطره ای را بیان کرده که تاکنون در هیچ فضای عمومی بازگو نکرده بود؛ خاطره ای از دیدارش با استیو جابز در یکی از حساس ترین برهه های زندگی حرفه ای و توصیه ای که جابز به وی کرد.

استیو جابز و مارک زاکربرگ

به نقل از بروز رسانی، «نارندرا مودی»، نخست وزیر هندوستان به تازگی در سفری که به ایالات متحده و نیویورک داشته، با تعدادی از چهره های برجسته تکنولوژیک همچون تیم کوک، مدیر عامل اپل و مارک زاکربرگ، مدیر عامل فیس‌بوک، دیدار کرده است. در دیدار زاکربرگ با وی، مدیر عامل فیس‌بوک خاطره ای از توصیه جدی جابز در حساس ترین روزهای فیس‌بوک بیان کرده است.

تقریبا همه دوستداران اپل به خوبی می دانند که داستان سفر جابز به هندوستان چگونه و در چه راستایی بوده است؛ سفری که منجر به فرموله کردن بسیاری از ایده های آینده جابز برای اپل شد، ولی شاید هیچ کس تا همین اواخر نمی دانست که جابز سالها بعد به صاحبان مشاغل نیز توصیه کرده که از معبد «اوشو آشرام» بازدید کنند.

بر اساس نقل قول جدیدی که مارک زاکربرگ بیان کرده، این همان توصیه ای است که جابز به مدیر عامل فیس‌بوک داشته است. مارک زاکربرگ داستان را در دیدار با نخست وزیر هند به این شکل بیان کرده است:

این ماجرایی است که پیش از این در فضای عمومی نگفته بودم و افراد اندکی از آن با خبر بودند. در اوایل شروع به کار فیس‌بوک و قبل از آنکه همه چیز اینقدر خوب از کار دربیاید، دوران سختی را می گذراندیم و بسیاری برای خرید فیس بوک اقدام می کردند و این فکر وجود داشت که ما باید این شرکت را بفروشیم. از این رو به دیدن یکی از مرشدان خودم، یعنی استیو جابز رفتم و او به من گفت که برای ارتباط مجدد و الهام از اینکه هدف و مأموریت من در این شرکت چیست، باید به هند رفته و از معبدی که خود جابز در دوران اولیه تفکراتش در مورد آینده اپل از آن بازدید کرده بود، دیدن کنم.

زاکربرگ اذعان کرده است که به توصیه جابز عمل کرده که بر اساس تجربیاتش، آینده فیس‌بوک را به وضوح در مقابل چشمان خود دیده است. گفتنی است، در دیدار تیم کوک مدیر عامل اپل با نخست وزیر هند، تیم کوک اظهار کرده، هندوستان جایگاه ویژه ای در قلب همه کارمندان اپل دارد، زیرا کشوری است که استیو جابز در دوران جوانی و به دنبال الهامات خود به آن سفر کرده؛ الهاماتی که نتیجه آنها شکل گیری آینده اپل بوده است.

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>