کسب درآمد واقعی از اینترنت
کسب درآمد واقعی از اینترنت
پکیج رویایی کسب درآمد بدون یک ریال سرمایه اولیه

فقط کافیست یکبار امتحان کنید و نتیجه اعجاب انگیز این روش را نظاره گر باشید

» برای شروع کلیک کنیدکدام استان ها بیشترین و کمترین طلاق را دارا میباشند

طبق آمارهای موجود، نسبت ازدواج به طلاق از ۶.۱۲ درصد در سال ۹۰ به ۴.۴۳ درصد در سال ۹۳ رسیده که این آمار از کاهش ۲۷ درصدی نسبت ازدواج به طلاق در چهار سال گذشته حکایت دارد.

talagh
ه گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان،طبق بند ۵ اصل ۱۵۶ قانون اساسی، دستگاه قضایی متولی اصلی پیشگیری از وقوع جرم در کشور است و با عنایت به تصریح رهبر معظم انقلاب اسلامی بر لزوم توجه به مقوله پیشگیری از وقوع جرم و تامین امنیت اجتماعی برای افراد جامعه، پرداختن به پیشگیری از جرم، ضروری است.

بنابر اذعان و تأکید متخصصان و صاحب‌نظران در عرصه پیشگیری از جرم و آسیب‌های اجتماعی، پدیده «طلاق» به طور مستقیم و غیرمستقیم در بروز انواع آسیب‌های اجتماعی و جرائم نقش دارد.

به طور قطع برای تحلیل جرم و آسیب‌های اجتماعی یا هر پدیده دیگری، دسترسی به آمارهای دقیق از پیش‌نیازهای اصلی است و

می‌تواند مدیران و مسئولان کشور را در برنامه‌ریزی برای آینده کمک کند.
از همین رو نگاهی به جدول طلاق و ازدواج‌های کل کشور در طول سال‌های ۹۰ تا ۹۳ می‌اندازیم که به شرح ذیل است:
طلاق ۲۱۰ نفر به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر در کشور

بر اساس نرخ جمعیتی طلاق استان‌ها در سال ۹۳، به طور میانگین به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر در کشور نزدیک به ۲۱۱ نفر طلاق می‌گیرند.

بر این اساس، استان سیستان و بلوچستان با ۵۴٫۹۶، ایلام با ۱۰۱٫۳۹ و کرمان با ۱۲۲٫۲۷ به ترتیب استان‌های دارای کمترین آمار طلاق در سال گذشته بودند.

همچنین استان خراسان رضوی با ۲۹۷٫۰۸، گیلان با ۲۷۶٫۰۲، کرمانشاه با ۲۶۸٫۷۳ و استان تهران با ۲۶۲٫۵۷ به ترتیب دارای بیشترین آمار طلاق در سال ۹۳ بودند.

کاهش ۸ درصدی ازدواج و یک درصدی طلاق در چهار ماهه نخست سال ۹۴

سازمان ثبت اسناد و املاک کشور نیز، شهریور ماه جاری آماری از آمار ازدواج و طلاق در چهار ماهه نخست سال ۹۴ ارئه کرده که قابل تامل است.

بر اساس اعلام سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، در چهار ماهه نخست امسال، ۲۲۰ هزار و ۶۳۵ واقعه ازدواج و ۴۹ هزار و ۴۳۳ واقعه طلاق در دفاتر رسمی ازدواج و طلاق کشور به ثبت رسیده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته حاکی از کاهش هشت درصدی ازدواج و یک درصدی طلاق است.

بنابر اذعان کارشناسان، از علل نرخ بالای طلاق می‌توان به افزایش ازدواج‌های بدون شناخت، مشکلات اقتصادی، دخالت‌های بی‌مورد برخی خانواده‌‌ها در زندگی فرزندان، مشکلات فراوان مالی، اقتصادی و …، سطح آگاهی پایین برخی خانواده‌ها و جوانان نسبت به طلاق و تبعات آن و همچنین عدم بلوغ کامل برخی جوانان نسبت به مسائل و مشکلات را نام برد.

متاسفانه امروزه در میان پرونده‌های طلاق مطرح در محاکم خانواده، پرونده‌های «طلاق توافقی» سهم بسیاری را به خود اختصاص داده‌اند و زنگ خطر را از مدت‌ها پیش به صدا درآورده‌اند؛ به طوری که رهبر معظم انقلاب اسلامی در هفتم تیر امسال در دیدار رئیس و مسئولان عالی دستگاه قضایی با معظم له با تأکید بر تلاش برای تسهیل ازدواج جوانان به برخی مشکلات دادگاههای خانواده از جمله «طلاق توافقی» اشاره کردند و افزودند: قضات محترم با کمک بزرگان خانواده ها، اینگونه مسائل را تقلیل دهند.

برچسب ها:

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>