کسب درآمد واقعی از اینترنت
کسب درآمد واقعی از اینترنت
پکیج رویایی کسب درآمد بدون یک ریال سرمایه اولیه

فقط کافیست یکبار امتحان کنید و نتیجه اعجاب انگیز این روش را نظاره گر باشید

» برای شروع کلیک کنیدزنان خانه‌دار در معرض ابتلا به این سندروم قرار دارند

یک متخصص مغز، اعصاب و ستون فقرات گفت: مبتلایان به دیابت، کم‌کاری تیروئید، چاقی و افراد با مشاغلی نظیر کاربران کامپیوتر، تایپیست‌ها، دندانپزشکان و زنان خانه‌دار و تمام افرادی که فعالیت تکراری مچ دست داشته باشند، در خطر ابتلا به سندروم “کارپال تونل” هستند.

سندرم زنان خانه دار

دکتر مهدی شیشه‌گر در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه سندروم کارپال تونل یک بیماری عصبی محیطی است که به علت تنگ شدن تونل کارپال در دست‌ها ایجاد می‌شود، اظهار کرد: ۱۳ تا ۲۰ درصد مردم به این بیماری مبتلا هستند.

وی با اشاره به اینکه ابتلا در میان زنان ۳۰ تا ۵۰ سال شیوع بیشتری دارد، افزود: در این بیماری انگشتان دست به خصوص انگشتان شصت، اشاره و میانی، سوزن سوزنی و دردناک می‌شود. این علائم در طول روز وجود دارد و با افزایش کار تشدید و شب‌ها به اوج می‌رسد.

این متخصص مغز، اعصاب و ستون فقرات با بیان اینکه وزن بالا یکی از دلایل اصلی ابتلا به این بیماری است، ادامه داد: برای پیشگیری از این بیماری باید در طول انجام فعالیت‌های تکراری مچ دست در هر ۲۰ دقیقه، پنج دقیقه دست خود را در حالت نوترال – مستقیم و آزاد – نگاه دارید و مبتلایان به دیابت، کم‌کاری تیروئید و چاقی نیز می‌توانند با کنترل بیماری خود از بروز این سندروم جلوگیری کنند.

شیشه‌گر با اشاره به روش‌های درمانی این بیماری تصریح کرد: درمان سندروم “کارپال تونل” بسته به انواع خفیف، متوسط و شدید این بیماری متفاوت است. آتل بندی، تزریق کورتون، فیزیوتراپی و در انواع شدیدتر که با کوچک شدن عضله‌ شصت و از کار افتادگی دست همراه است، به عمل جراحی نیاز است.

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>