کسب درآمد واقعی از اینترنت
کسب درآمد واقعی از اینترنت
پکیج رویایی کسب درآمد بدون یک ریال سرمایه اولیه

فقط کافیست یکبار امتحان کنید و نتیجه اعجاب انگیز این روش را نظاره گر باشید

» برای شروع کلیک کنیدبا نیش پشه و بوسیدن ایدز منتقل نمیشود

ایدز یا سندرم نقص ایمنی اکتسابی مجموعه‌ای از علائم و نشانه‌های ناشی از عفونت HIV است. این علائم و نشانه‌ها به‌طور عمده مربوط به عفونت‌های فرصت‌طلب و بدخیمی‌ها است که در افراد بدون نقص ایمنی معمولا دیده نمی‌شود. با این حال افراد HIV مثبت ممکن است ویروس را در بدن خود داشته باشند اما علائم خاصی را نشان ندهند. یعنی بیماری‌های ناشی از این عفونت ممکن است تا چند سال پس از ورود ویروس به بدن بروز نکنند. با این حال این افراد بدن اینکه خودشان متوجه باشند می‌توانند ویروس را به دیگران انتقال بدهند.

کیت تشخیص ایدز
دکتر محمدرضا هدایتی‌مقدم، متخصص پزشکی اجتماعی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری سلامانه با بیان این توضیحات گفت: «در ابتدای کشف ایدز در ایران، این بیماری به‌طور عمده در افرادی که خون و فراورده‌‌های خونی آلوده را دریافت کرده بودند گزارش می‌شد ولی یک دهه بعد از آن موارد متعددی از عفونت HIV در معتادین تزریقی کشور گزارش گردید و هنوز هم بیشترین راه انتقال HIV در ایران اعتیاد تزریقی است و همه‌گیری این عفونت به طور متمرکز در این گروه پرخطر وجود دارد.»
وی در ادامه افزود: «با این حال بر اساس گزارشات وزارت بهداشت و درمان مواردی از عفونت HIV که از راه تماس جنسی منتقل می‌گردد در چند سال اخیر رو به فزونی گذاشته است. بنابراین نگرانی در خصوص گسترش عفونت در جامعه و همه‌گیری عمومی آن در بین متولیان نظام سلامت وجود دارد و از آن به عنوان «موج سومHIV» یاد می‌شود.»
این متخصص پزشکی اجتماعی به راه های انتقال HIV اشاره کرد و گفت: «دریافت خون و فراورده‌های خونی آلوده، تماس با خون آلوده مثلا از طریق استفاده مشترک از سرنگ و سوزن آلوده در معتادین تزریقی، حجامت یا خالکوبی با وسایل آلوده و…، انتقال ایدز از مادر به فرزند در طی بارداری، حین زایمان یا از طریق شیردهی و همچنین تماس جنسی محافظت نشده می‌تواند از علل انتقال این بیماری باشد.»
به گفته این عضو هیات علمی جهاد دانشگاهی مشهد این ویروس از طریق تماس‌های معمول روزانه، بغل کردن، بوسیدن، استفاده از ظروف مشترک، رفتن به مکان‌های عمومی مثل استخر و حتی نیش پشه منتقل نمی‌شود.
هدایتی‌مقدم با هشدار اینکه رفتار جنسی ناسالم می‌تواند فرد را درمعرض ابتلا به این بیماری قرار دهد، خاطرنشان کرد: «مهم‌ترین روش پیشگیری از HIV، ارتقای سطح آگاهی عمومی به‌خصوص نوجوانان و جوانان در خصوص راه‌های انتقال عفونت و چگونگی محافظت خود در برابر آن است. رفتار جنسی ناسالم یکی از مهم‌ترین اتفاقات پرخطری است که افراد را در معرض کسب عفونت قرار می‌دهد.»

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>