کسب درآمد واقعی از اینترنت
کسب درآمد واقعی از اینترنت
پکیج رویایی کسب درآمد بدون یک ریال سرمایه اولیه

فقط کافیست یکبار امتحان کنید و نتیجه اعجاب انگیز این روش را نظاره گر باشید

» برای شروع کلیک کنیدبرای داشتن مفاصل سالم این کارها را انجام دهید

ورم مفاصل آرتروز رایج ترین شکل آرتریت است که امروزه اغلب افراددر جوامع مختلف دچار این مشکل هستند. بیش از ۳ میلیون کانادایی از این مشکل رنج می برند.

رفتارهای سالم برای مفاصل می تواند خطر ابتلا به درد مفاصل را کاهش دهد. در ادامه مطلب به این موارد اشاره می شود.

مفاصل


فعالیت ورزشی منظم داشته باشید
برای کمک به محافظت از مفاصل خود فعالیت ورزشی منظمی داشته باشد. ورزش منظم به حفظ و تقویت ماهیچه های بدن کمک می کند. یک برنامه ورزشی هر چند ساده ولی خوب میتواند به کاهش درد و افزایش تحرک، کیفیت و قدرت مفاصل کمک کند. فعالیت های هوازی سبک مثل راه رفتن، دوچرخه سواری، تای چی نیز به کاهش درد مفاصل منجر می شود. در این بین انجام برخی از تمرینهای مقاومتی با استفاده از وزنه سبک و باند الاستیک برای تمرین مفاصل در حفظ سلامت آن موثر است. انجمن فیزیوتراپی کانادا همچنین توصیه می کند به انجام ورزش در آب. آب وزن کمتری بر مفاصل وارد می شود.
انجام حرکت های کششی را فراموش نکنید
توصیه می شود که حتما روزانه حرکت های کششی ملایم را برای حفظ انعظاف پذیری عضلات وتاندونهای اطراف مفاصل انجام دهید. تاندون ها و ماهیچه قوی از مفاصل پشتیبانی می کند. به همین دلیل توصیه می شود حتما این توصیه را جدی بگیرد ودر طول روز بعد از چند ساعت کار، حرکت های کشی گردن، به سمت چپ و راست و حرکت مچ پا و شانه با بالا و پایین بردن آنها را انجام دهید. تمرین روزانه این کشش ها باعث تقویت ماهیچه ها و تاندونها خواهد شدو به حفظ انعطاف پذیری بدن هم کمک خواهد شد. هر حرکت کششی را می توانید برای ۱۰ تا ۳۰ ثانیه و دو یا سه بار تکرار کنید. البته این کششهای حرکتی باید با ملایمت صورت بگیرد.
انجمن فیزیوتراپی کانادا شایع ترین درد مفاصل را تحت تاثیر قرار گرفتن زانو، باسن، دستها، گردن و پشت می دانند. فشار بیش از حد بر این نواحی میتواند منجر به سایش درد و در نهایت آرتروز شود. از خم شدنهای طولانی مدت به سمت مانیتور و نشستن طولانی و حتی برای مدت طولانی ایستادن اجتناب کنید.
استخوانها را سالم نگه دارید
سلامت استخوانکمک می کند تا عملکردمفاصل مناسب باشد. به تغذیه خود اهمیت بدهید. بنیاد آرتروز آمریکا توصیه به مصرف موادغذایی حاوی کلسیم دارد. مواد غذای همچون کلم پیچ، کلمبروکلی، ماهی آزاد و انجیر. شما میتوانید این خوراکی ها را در برنامه غذایی هفتگی خود بگنجانید.
از دست دادن وزن
آرتروز زمانی ایجاد می شود که غضروف بین مفاصل شروع به از هم پاشیدن کند. از بین رفتن غضروف ممکن است همراه با تورم سفتی و درد در زانو، لگن، گردن، کمر و مفاصل بین انگشتان باشد. هر ۵۰۰ گرم وزن اضافه میتواند روی مفاصل فشار ایجاد کند. ۸۰ درصد از بیماران مبتلا به مشکلات مفصل ران، و ۹۰ درصد مبتلایان به آرتروز زانو دچار اضافه وزن یا چاقی هستند. پس فراموش نکنید که از دست دادن وزن فشار و درد بر مفاصل را کاهش می دهد.

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>