کسب درآمد واقعی از اینترنت
کسب درآمد واقعی از اینترنت
پکیج رویایی کسب درآمد بدون یک ریال سرمایه اولیه

فقط کافیست یکبار امتحان کنید و نتیجه اعجاب انگیز این روش را نظاره گر باشید

» برای شروع کلیک کنیدهشدار به شهروندان در مورد کلاهبرداری از نوع جمع آوری فطریه اینترنتی

سرپرست اداره پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا ناجا با توجه به در پیش بودن عید سعید فطر، به شهروندان هشدار داد مراقب کلاهبرداری اینترنتی به بهانه جمع آوری فطریه باشند.

1725582

به گزارش خبرگزاری مهر، سرهنگ علیرضا آذردرخش افزود: طی این ایام در فضای مجازی خصوصا شبکه های اجتماعی شاهد انتشار فراخوان هایی تحت عناوین جمع آوری فطریه، کفاره روزه، زکات و کمک به نیازمندان یا آزادی سازی زندانیان نیازمند خواهیم بود که بسیاری از این فراخوان ها جعلی بوده و از سوی افراد شیاد در شبکه های اجتماعی یا فضای سایبر بارگذاری شده است.

وی ادامه داد: پلیس فتا از شهروندان درخواست دارد که مراقب این فراخوان ها باشند، زیرا در سال های گذشته کلاهبرداران با عنوان کمک های مردمی به افراد آسیب دیده در حوادث طبیعی از جمله زلزله، فعالیت های مجرمانه ای داشتند که پلیس فتا اقدام به دستگیری این شیادان کرده است.

آذردرخش افزود: هموطنان که قصد دارند از طریق فضای مجازی یا تلفن بانک و یا سایر روش هایی که به تازگی باب شده و از طریق فضای مجازی انجام می شوند فطریه یا کفاره روزه خود را پرداخت کنند، می توانند فطریه یا کفاره روزه خود را از طریق شرکت ها و موسسات شناخته شده در کشور که توسط رسانه های جمعی (رادیو، تلویزیون) اقدام به اعلام شماره حساب های رسمی خود می کنند، بپردازند و از واریز فطریه یا کفاره روزه خود به حساب های نامعتبر و شخصی افراد خودداری کنند.

وی ادامه داد: همچنین شهروندانی که تمایل دارند از طریق تلفن بانک، اینترنت بانک و سایت های معتبر کمیته امداد امام خمینی(ره) در سراسر کشور اقدام به پرداخت فطریه یا کفاره روز خود کنند نیز دقت داشته باشند تا در دام سایت های جعلی موسوم به فیشینگ گرفتار نشوند و هنگام پرداخت، موارد ایمنی چون آدرس سایت و وجود گواهینامه «اس اس ال» – ssl – را نادیده نگیرند.

سرپرست اداره پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا ناجا با بیان اینکه برخی افراد سودجو و فرصت طلب با راه اندازی سایت هایی در قالب موسسه خیریه، قصد جمع آوری فطریه و وجوهات شرعی شهروندان را دارند، گفت: شهروندان و کاربران قبل از پرداخت فطریه خود بصورت مجازی از اصالت و صحت موسسه یا خیریه مطمئن شوند.

وی از هموطنان خواست در صورت مواجهه با هر گونه مورد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس Cyberpolice.ir بخش مرکز فوریت های سایبری، لینک ثبت گزارشات مردمی با ما در میان بگذارند.

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>