کسب درآمد واقعی از اینترنت
کسب درآمد واقعی از اینترنت
پکیج رویایی کسب درآمد بدون یک ریال سرمایه اولیه

فقط کافیست یکبار امتحان کنید و نتیجه اعجاب انگیز این روش را نظاره گر باشید

» برای شروع کلیک کنیدفرد خوش ذوقی که پشت نیسان کلبه چوبی ساخته + تصاویر

مبتکر ۶۴ ساله ایرانی برای فرار از فضای بسته خانه‌های آپارتمانی به کلبه چوبی پناه آورده است؛ کلبه‌ای که با ساختار ویژه و سفر به ۱۰ شهر ایران، مردم را با تعجب همراه کرد.

کلبه پشت نیسان

به گزارش خبرگزاری فارس، ساخت یک کلبه چوبی با نام «مروارید» بر روی نیسان با تمام تجهیزات، نگاه کنجکاو هر بیننده‌ای را به خود جلب می‌کند تا بداند هدف از ساخت این کلبه آن هم بر روی یک نیسان آبی‌رنگ چیست و چرا شهر آن‌ها را برای توقف طولانی‌مدت خود انتخاب کرده است؛ به همین منظور و برای رفع کنجکاوی‌های مردم شهر با صاحب این کلبه زیبا گفت‌وگویی داشتیم.

محمد شافعی متولد سال ۱۳۲۷ صادره از تهران، سال‌ها در شغل دوزندگی، تودوزی خودروها و همچنین دُرشکه‌سازی فعالیت داشته است و به‌خاطر تجربه کاری در دُرشکه‌سازی توانست به تنهایی کلبه خود را بسازد؛ شافعی به‌خاطر فرار از فشار زندگی، خستگی و دوری از بیماری‌های روحی و روانی تصمیم گرفت رویای ۵۰ ساله خود را به واقعیت تبدیل کند.

*۵ سال زمان برای ساخت کلبه مروارید

شافعی به‌خاطر اینکه عاشق طبیعت و گردشگری بود، بالاخره تصمیم قطعی خود را برای ساخت کلبه چوبی‌اش می‌گیرد و بعد از خرید یک نیسان آبی، تقویت کمک‌فنرها و زیرسازی خودرو، کلبه چوبی‌اش را می‌سازد که ۵ سال برای ساخت آن زحمت می‌کشد تا بتواند تمام امکانات یک کلبه چوبی را بر روی آن تهیه کند.

وی در این زمینه می‌گوید: برای ساخت کلبه از چوب‌های استخوانی و محکم استفاده کرده‌ام تا بتوانم در هر شرایط آب‌وهوایی به زندگی و سفرهای خود ادامه دهم.

*از نخستین سفر به مشهد مقدس تا حضور در بام تهران

نخستین سفر شافعی با کلبه‌اش از مشهد آغاز می‌شود و سفرها یکی پس از دیگری ادامه پیدا می‌کند تا امروز که شهرستان دماوند را برای استراحت و گردش خود انتخاب کرده است.

شافعی در این خصوص تصریح می‌کند: قصد دارم تا پایان تابستان در شهر دماوند بمانم و از فضای سالم و پاک آن بهره ببرم؛ هرچند که کلبه‌ام برای مردم تعجب‌برانگیز است، اما زمانی که چهره خندان آن‌ها را می‌بینم احساس خوبی پیدا می‌کنم، زیراکه همه آن‌ها دورم جمع می‌شوند، درباره ابتکارم سئوال می‌کنند، داخل کلبه را مشاهده می‌کنند و بعد از عکس‌برداری چند عکس به یادگاری هم به بنده می‌دهند.

*کلبه‌ام را رهن و اجاره نمی‌دهم

بسیاری از کسانی که شافعی و کلبه سیارش را دیده‌اند، سعی کرده‌اند که وی را راضی به فروش این کلبه زیبا کنند و حتی برخی از این افراد نیز قیمت‌های نجومی را به آن پیشنهاد داده‌اند.

این مبتکر ایرانی دراین‌باره می‌افزاید: نیازی به پول برای خرید خانه ندارم؛ کلبه‌ام را ساخته‌ام تا از فضای خسته‌کننده آپارتمان‌ها دور بمانم و ایران سرافراز را بگردم و به‌هیچ‌عنوان کلبه‌ام را رهن و اجاره نمی‌دهم.

آرزویم ساخت مستندی درباره کلبه مروارید ایران است

شافعی ادامه می‌دهد: تنها آرزویم ساخت مستندی درباره کلبه مروارید ایران است که البته تا حدودی کار مستند کلبه انجام شده و بعد پایان مسافرتم در شهرستان دماوند به تهران باز خواهم گشت تا ادامه مستند به پایان برسد.

شافعی یک وصیت دارد و اینکه کلبه آرزوهایش را بعد از مرگش خراب نکنند و حداقل آن را برای دوستی با طبیعت به منظور گردشگری و یک اثر هنری در یکی از پارک‌ها قرار دهند؛ اما نگذارند این کلبه که با سختی ساخته شده است، خراب شود.

*سازندگی را از ساخت همین کلبه‌ها آغاز کنید

این مبتکر ایرانی ۶۴ ساله خطاب به جوانان می‌گوید: جوانان ایرانی؛ ما می‌توانیم تمام امکانات مورد نیاز را خودمان بسازیم و سازندگی را در کشور به بالاترین درجه خود برسانیم؛ چراکه ایران ما بهترین مملکت در دنیاست، نباید به حرف دشمنان گوش دهید و با اهداف خود با زیبایی و موفقیت در کشور عزیزمان زندگی کنید.

*حمایت دولت از مبتکران توسعه گردشگری را به همراه دارد

افرادی همچون این مبتکر ایرانی که با ایده‌های خود سعی بر گسترش سازندگی کشور عزیزمان را دارند که توجه و حمایت‌های ویژه مسئولان مربوطه را در این زمینه می‌طلبد تا با ارج نهادن به‌چنین ابتکاراتی در حوزه گردشگری بتوانند راه‌های جذب گردشگر را در کشور ارتقا دهند.

در این بین، چنین افرادی با حمایت‌ها و پیگیری‌های دولت‌مردان می‌توانند انگیزه و توانمندی‌های جوانان ایرانی را ارتقا دهند و حامی و پشتیبان آن‌ها در تمام عرصه‌ها باشند و با تلاش در ثبت چنین آثاری ارزش و اهمیت این ابتکارات را در طول تاریخ حفظ کنند.

 

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>