کسب درآمد واقعی از اینترنت
کسب درآمد واقعی از اینترنت
پکیج رویایی کسب درآمد بدون یک ریال سرمایه اولیه

فقط کافیست یکبار امتحان کنید و نتیجه اعجاب انگیز این روش را نظاره گر باشید

» برای شروع کلیک کنیدسخنان جنجالی برنده نوبل پزشکی درباره دختران

طبق نظر تیم هانت، برندۀ نوبل پزشکی، دانشمندان باید در آزمایشگاه‌های تک جنسیتی به فعالیت علم بپردازند. او گفته است که مشکل “دخترها” این است که باعث می‌شوند که مردها عاشقشان شوند و وقتی که از آنها انتقاد می‌شود گریه می‌کنند.

تیم هانت

به گزارش فرادید به نقل از گاردین، تیم هانت، یک دانشمند بیوشیمی است که می‌پذیرد به او لقب “شوونیست” داده‌اند. او در کنفرانس جهانی خبرنگاران علمی در سئول گفت: “بگذارید به شما بگویم که مشکل دخترها چیست… وقتی که آنها در آزمایشگاه هستند، سه اتفاق می‌افتد… شما عاشق آنها می‌شوید، آنها عاشق شما می‌شوند و وقتی که از آنها انتقاد کنید به گریه می‌افتند.”

هانت گفت که طرفدار آزمایشگاه‌های تک جنسیتی است و البته اضافه کرد که قصد ندارد “مانع پیشرفت زنان شود.”

این دانشمند ۷۲ ساله که در سال ۲۰۰۱ موفق به کسب جایزۀ نوبل در رشتۀ فیزیولوژی و پزشکی شد، این سخنان را در کنفرانسی با حضور دانشمندان برجستۀ زن و خبرنگاران علمی به زبان آورد.

برندۀ نوبل پزشکی: آزمایشگاه‌ها باید تک جنسیتی شوند

هانت در انجمن سلطنتی کار مطالعاتی انجام می‌دهد. این انجمن خود را از اظهارات تیم هانت مبرا دانسته و در توییتر خود نوشته: “نظرات تیم هانت بازتاب‌دهندۀ دیدگاه‌های ما نیست.”

انجمن سلطنتی سپس بیانیه‌ای منتشر کرد و اعلام کرد که متعهد به حضور بیشتر زنان در عرصۀ علم است: “انجمن سلطنتی باور دارد که علم برای رسیدن به هر آنچه که امکان رسیدن به آن را دارد، نیازمند استفادۀ بهینه از قابلیت‌های پژوهشی کل جمعیت است. بسیاری از افراد مستعد به خاطر مسائلی از قبیل جنسیت امکان برآوردن استعدادهای پژوهشی خود را نمی‌یابند و انجمن سلطتنی متعهد است تا در جهت رفع این مشکل حرکت کند.”

با وجود اقدامات آموزشی متعدد، تعداد زنان شاغل در زمینه‌های علم، فناوری و مهندسی، پایین باقی مانده است. تنها سیزده درصد افراد شاغل در این حوزه‌ها را زنان تشکیل می‌دهد. این شکاف حتی در محیط‌های آکادمیک نیز به شدت وجود دارد. ۸۴ درصد اساتید تمام وقتی که در زمینه‌های علوم، مهندسی و فناوری مشغولند را مردان تشکیل می‌دهند.

دیوید کولکوهون، استاد تمام داروشناسی در دانشگاه کالج لندن، می‌گوید که اظهارات هانت “فاجعه‌ای برای پیشرفت زنان محسوب می‌شود.” هانت، جایزۀ نوبل خود را به خاطر کشف مولکولهای پروتئینی که تقسیم سلولی را کنترل می‌کنند، دریافت کرده است. او به خاطر گفته‌هایش از سوی بسیاری از دانشمندان زن در توییتر و سایر محافل، مورد انتقاد قرار گرفته است.

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>