کسب درآمد واقعی از اینترنت
کسب درآمد واقعی از اینترنت
پکیج رویایی کسب درآمد بدون یک ریال سرمایه اولیه

فقط کافیست یکبار امتحان کنید و نتیجه اعجاب انگیز این روش را نظاره گر باشید

» برای شروع کلیک کنیدنکات مهم درباره غذاهای فاسد شدنی در فصل گرما

یک متخصص عفونی با اشاره به اینکه غذاهای فساد پذیر همچون غذاهای پخته شده، لبنیات، گوشت، مرغ، ماهی، غذاهای حاوی تخم مرغ را باید همواره سرد و در دمای پایین‌تر از پنج درجه سانتیگراد نگهداری کرد، گفت: هنگام سفر و گردش باید از یک یخدان عایق دمایی پر از یخ به منظور نگهداری این گونه غذاهای فسادپذیر استفاده کرد.

غذاهای فاسد شدنی

دکتر احمد رشید فرخی در گفت‌وگو با ایسنا با بیان اینکه در روزهای گرم به هیچ وجه نباید موادغذایی را برای مدت زمان بیش از دو ساعت در دمای محیط قرار دهیم، گفت: باید این مواد غذایی را فوری وارد یخچال یا فریزر کرد.

وی تاکید کرد: باید گوشتی که در مواد خوابانیده شده است تا لحظه پخت، در یخچال یا یخدان نگهداری کرد و درصورتی که قصد اضافه کردن مواد یا سس را به کباب پخته شده دارید، از عدم تماس مستقیم آن با گوشت خام درون یخدان قبل از استفاده اطمینان حاصل کنید.

فرخی گفت: غذاهای فساد پذیر همچون غذاهای پخته شده، لبنیات، گوشت، مرغ، ماهی، غذاهای حاوی تخم مرغ را باید همواره سرد و در دمای پایین تر از پنج درجه سانتیگراد نگهداری کرد. همچنین در هنگام سفر و گردش از یک یخدان عایق دمایی پر از یخ به منظور نگهداری این گونه غذاهای فسادپذیر استفاده کرد.

این متخصص عفونی یادآور شد: همواره مواد غذایی را باید در خارج از محدوده دمایی خطر (۵ تا ۶۰ درجه سانتی‌گراد) نگهداری کرد؛ زیرا که باکتری‌های خطرناک مولد فساد مواد غذایی می‌توانند در مدت محدود (حدود ۲ ساعت) در محدوده دمایی خطر رشد و ماده غذایی را فاسد کنند.

فرخی خاطرنشان کرد: به منظور ممانعت از انتشار باکتری‌های خطرناک باید گوشت، مرغ، ماهی و میگو را جدا از سایر مواد غذایی نگهداری کنید. استفاده از ظروف و پلاستیک‌های دارای قابلیت بسته شدن به صورت کامل در این امر می‌تواند بسیار تاثیرگذار باشد.

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>