کسب درآمد واقعی از اینترنت
کسب درآمد واقعی از اینترنت
پکیج رویایی کسب درآمد بدون یک ریال سرمایه اولیه

فقط کافیست یکبار امتحان کنید و نتیجه اعجاب انگیز این روش را نظاره گر باشید

» برای شروع کلیک کنیدسیگار تاثیر بدی روی بارداری میگذارد

یک متخصص زنان و زایمان با هشدار به مادران سیگاری که قصد باردارشدن دارند، گفت: «استعمال دخانیات به دلیل تنگ کردن دهانه رحم تأثیر بدی روی بارداری می‌گذارد و احتمال بارداری خارج رحمی را افزایش می‌دهد.»

سیگار در بارداری

دکتر آزیتا صفارزاده کرمانی در گفت‌وگو با سلامانه اظهار داشت: «کشیدن سیگار باعث کندشدن حرکات روده‌ای و تحرک کم پرزهای روده می‌شود که درنتیجه آن احتمال بارداری خارج رحمی افزایش می‌یابد.»
وی در ادامه با اشاره به اینکه در دوران بارداری سیگار به لحاظ آسیبی که به جنین وارد می‌کند بیش از سایر زمان‌ها خطرساز است، گفت: «از دیگر آسیب‌ها، کاهش خون‌رسانی به رحم است که احتمال سقط‌جنین را افزایش می‌دهد. علاوه بر این، کاهش خون‌رسانی به رحم منجر به رسیدن خون کم به جنین و کاهش رشد داخل جنینی هم می‌شود.»
به گفته این استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران در پی استعمال زیاد دخانیات که باعث آسیب بیشتر عروق می‌شود، نتایج برخی تحقیقات مرگ داخل رحمی جنین را نیز گزارش کرده است.
این متخصص زنان و زایمان در ادامه عنوان کرد: «البته عوارض استفاده از سیگار فقط محدود به زنان نیست و در مردان، کشیدن سیگار باعث کاهش حرکت اسپرم و حتی ناباروری می‌شود.»
صفارزاده همچنین اظهار داشت: «در صورتی هم که مادر به مواد مخدر قوی اعتیاد داشته باشد، ترکیبات موجود در آن‌ها باعث انقباض عروق رحم و مرگ ناگهانی جنین می‌شود. مواد مخدری مثل تریاک و هرویین هم که از خانواده مرفین هستند، باعث ایجاد وابستگی در جنین خواهد شد. با توجه به اینکه در دوران بارداری به‌طور غیرمستقیم جنین تحت تأثیر آثار سوء مواد است، بعد از تولد به علت سندرم ترک، دچار تشنج می‌شود. اگر والدین این مسئله را با پزشک متخصص اطفال در میان نگذارند، علاوه بر اینکه تشنج درمان نمی‌شود، اثر منفی‌ای هم بر خون‌رسانی مغز کودک می‌گذارد. بنابراین توصیه اکید می‌شود حتماً مصرف هر نوع ماده مخدری به پزشک اطلاع داده شود تا خطری جنین را تهدید نکند و بعد از تولد هم اقدام‌ها و توصیه‌های لازم انجام شود.»
وی در پایان تأکید کرد: «در صورت اعتیاد، مادر باید حتماً چند ماه قبل از به بارداری اقدام به ترک کند و اگر خانمی باوجود اعتیاد، باردار شد، حتماً تحت نظر پزشک اعتیاد را کنار بگذارد چون بازهم می‌توان از میزان عوارض کاست.»

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>