کسب درآمد واقعی از اینترنت
کسب درآمد واقعی از اینترنت
پکیج رویایی کسب درآمد بدون یک ریال سرمایه اولیه

فقط کافیست یکبار امتحان کنید و نتیجه اعجاب انگیز این روش را نظاره گر باشید

» برای شروع کلیک کنیدزنان حس بویایی بهتری نسبت به مردان دارند

تحقیقات جدید نشان می‌دهد که تعداد سلول‌های موجود در غده بویایی در مغز زنان به‌مراتب بیشتر از مردان است، که باعث می‌شود زنان در زمینه حس بویایی یهتر از مردان باشند.

به گزارش سلامانه به نقل از مدیکال نیوز، پژوهشگران برای اثبات این ادعا از روش شکنش ایزوتوپی استفاده کردند، روشی که به صورت سریع و دقیق تعداد سلول‌های موجود در یک ناحیه مغزی را مشخص می‌کند.

حس بویایی


غده بویایی نخستین بخش مغز است که سیگنال‌هایی بو را از طریق سوراخ بینی دریافت می‌کند. البته افراد از نظر توانایی تشخیص بو و رایحه‌های مختلف با هم تفاوت دارند.
نظریات متفاوتی در این زمینه وجود دارد که تفاوت در زمینه حس بویایی بیشتر به خاطر ویژگی‌های احساسی و شناختی است تا توانایی‌های ادارکی مغز افراد.
پژوهشگران با بهره‌گیری از شیوه شکنش ایزوتوپی به این نتیجه رسید که تعداد سلول‌های موجود در غده بویایی زنان به‌طور متوسط ۴۳ درصد بیشتر از مردان است. اگر در این میان فقط به محاسبه سلول‌های مغزی بپردازیم و از سلول‌های دیگر چشم‌پوشی کنیم، این میزان به ۵۰ درصد هم خواهد رسید.
این مطالعه می‌تواند نشان دهد که چرا زنان از قوه بویایی بهتری برخوردارند. همچنین به نظر می‌رسد که زنان از بدو تولد از تعداد بیشتری سلول در ناحیه مرتبط با بویایی در مغز خود برخوردارند.

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>