کسب درآمد واقعی از اینترنت
کسب درآمد واقعی از اینترنت
پکیج رویایی کسب درآمد بدون یک ریال سرمایه اولیه

فقط کافیست یکبار امتحان کنید و نتیجه اعجاب انگیز این روش را نظاره گر باشید

» برای شروع کلیک کنیدصحنه های دی جی فسنقری در سریال جاده قدیم سانسور شد

سریال «جاده قدیم» سرانجام پس از یک سال بلاتکلیفی از اول هفته جاری روی آنتن شبکه یک رفته، اما این در حالی است که ممیزی‌های سلیقه‌ای متعددی روی آن اعمال شده و می‌شود.

دی جی فسنقری

این مجموعه به دلیل حاشیه‌هایی که لهجه کاراکترهای آن ایجاد کرد، سال گذشته از آنتن بازماند و شنیده شد قرار است با دوبله، مشکل مذکور برطرف شود. حالا در پخش اما نشانی از دوبله دیده نمی‌شود و تلویزیون بیشتر با راهکار ساده حذف، قصد دارد از حاشیه‌های منفی احتمالی تبری جوید. حمیدرضا آذرنگ و یکتا ناصر نقش زوجی شهرستانی و تازه ازدواج کرده را دارند که همراه با برادر عروس، با بازی شهرام حقیقت دوست از روستا به شهر می‌آیند و همگی با لهجه‌ای نامشخص صحبت می‌کنند.

 

لهجه‌ای که در برخورد اول، «لری» به گوش می‌رسد، اما هر لحظه با نوسان به لهجه دیگری سوق پیدا می‌کند تا حساسیت برانگیز نباشد. با این وجود، گویا همچنان دیالوگهایی از سریال حذف می‌شوند و بیشتر هم شامل شوخیهای لفظی هستند که اشاره به گم شدن گاو در قصه دارد. یکی دیگر از مهمترین ممیزی های عجیب در این سریال مربوط به قسمت نخست آن می‌شود که طبق اطلاع خبرنگار بانی فیلم، بیش از نیم ساعت از مراسم مذکور حذف شده است. گویا شوخیهای متعددی که در بخشهای مربوط به عروسی دو کاراکتر اصلی صورت گرفته، چندان باب طبع مدیران سازمان نبوده و اغلب آنها از قسمت اول حذف شده‌اند. یکی از این شوخیها مربوط به پیاده شدن یکتا ناصر با لباس عروسی از اتومبیل بوده است که به دلیل باز نشدن در، اتفاقات بامزه‌ای رخ می‌دهد، اما در سریال ردی از آن باقی نمانده است. دیگر نکته جالب در این عروسی، حضور دی جی فسنقری در نقش خود است که سکانس‌های او با رج زنی، اواخر مراحل تصویر برداری در روستایی حوالی تهران جلوی دوربین هم رفت، اما به همراه کلی سکانس دیگر در این بخش، به تیغ ممیزی سپرده شد. دی جی فسنقری عنوانی برای یک چهره گمنام بود که انتشار ویدیوی کوتاهی از حضور او در یک مجلس عروسی در فضای مجازی، به شدت مورد استقبال کاربران واقع شد و از او چهر‌ه‌ای مشهور ساخت. این هموطن سبزواری که به قول خودش از ۱۳ سال قبل در کار موسیقی است، پس از به اصطلاح گل کردن در این کلیپ، مورد توجه سازندگان جاده قدیم قرار گرفت تا نیمه نخست پارسال از او دعوت به حضور در این سریال کمدی کنند. اتفاقی که مدیران وقت تلویزیون نیز با آن مخالفتی نکردند تا شکل عملی به خود بگیرد، اما ظاهراً با حضور مدیران جدید، ترجیح داده شد تا تصویر او روی آنتن نرود.
از شیرین‌کاری‌‌های حسین فسنقری همچون آواز خواندن در این سریال استفاده شده بود، اما در نهایت همه حذف شدند. انتشار تصاویری از این فرد با چهره‌های مشهور مانند محمدرضا گلزار در فضای مجازی محبوبیت او را بیشتر هم کرد. نکته‌ای که شاید در مجموع، تلویزیون را به صرافت انداخته تا از پخش تصویر او صرفنظر کند.
سریال «جاده قدیم» قرار بود ماه رمضان سال گذشته پخش شود و حتی شبکه‌های پخش کننده آن نیز چند بار تغییر کرد تا در نهایت با این حذف و اضافات، سهم شبکه یک شود. ماجرا زمانی جالبتر می‌شود که بدانیم در بخشهای بعدی این مجموعه با تعدادی از کاراکترهای سریال‌های معروف آمریکایی از جمله «بریکینگ بد» نیز شوخیهایی صورت گرفته است که صادق هاتفی نقش والتر وایت (با بازی برایان کرانستون) را ایفا کرده و گریمی به شدت شبیه به او دارد. پیش بینی می‌شود حالا که تلویزیون بی‌تفاوت نسبت به اعتراضات احتمالی سازندگان و یا هرگونه نگرانی در قبال آسیب رسیدن به مجموعه و روایت و ساختار آن، چنین ممیزی هایی روی آن اعمال کرده است، شوخی‌های «جاده قدیم» با سریالهای خارجی هم از این گزند، مصون نماند.

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>