کسب درآمد واقعی از اینترنت
کسب درآمد واقعی از اینترنت
پکیج رویایی کسب درآمد بدون یک ریال سرمایه اولیه

فقط کافیست یکبار امتحان کنید و نتیجه اعجاب انگیز این روش را نظاره گر باشید

» برای شروع کلیک کنیدارتش آمریکا در حال ساخت لباس نامریی برای سربازانش

بخش تحقیقات ارتش آمریکا در حال ساخت و توسعه نوعی لباس استتار کننده برای سربازان خود است که بدون منبع تغذیه می‌تواند نیروها را در هر محیطی کاملا نامرئی کند.

لباس نامرئی

به گزارش روز نو به نقل از دیلی‌میل، ارتش آمریکا پیش از این با انتشار یک فراخوان از شرکت‌ها و دانشگاه‌ها دعوت کرد تا ظرف مدت شش ماه طرح‌های خود را برای ساخت یک لباس انعطاف‌پذیر، سبک و بدون منبع تغذیه که بتواند سربازان را در هر محیطی با هر دما و شرایطی از تمام زاویه‌ها کاملا نامرئی کند، ارائه دهند.

منبع الهام اولیه این طرح، تحقیقات تئوریکی بود که در سال ۲۰۰۶ انجام و در آن مشخص شد که برخی ابرمواد کوانتومی می‌توانند نور را به دام بیندازند و در زاویه‌ای دیگر آن‌ را هدایت کنند. این تحقیقات در شرایط آزمایشگاهی بود و شامل طول‌موج‌های خاصی می‌شد و البته سوژه را کاملا نادیدنی نمی‌کرد.

در کنار این طرح، دیودهای نوری طبیعی یا همان OLED‌‌ها ساخته شده‌اند که می‌توانند در سطوح بسیار نازک و با حداقل انرژی ممکن کار کنند و تصاویر پشت را به جلو انتقال دهند اما مشکل در این تکنولوژی نیز، بحث منبع تغذیه و نیاز به پردازش‌های رایانه‌ای است.

ارتش آمریکا در شرایطی که برای طرح مورد قبول گذاشته بود آورده است که در صورتی تکنولوژی پیشنهادی نیاز به منبع تغذیه داشته باشد، این منبع نباید بیش از ۴۵۰ گرم وزن داشته باشد و با استفاده از آن، لباس باید حداقل ۸ ساعت بتواند به کار ادامه دهد.

میدان‌های نبرد شامل طیف وسیعی از محیط‌هاست که تقریبا هر فضایی را شامل می‌شود و لباس مورد نظر نباید محدودیت دما، رطوبت یا انعطاف داشته باشد و همچنین نباید مانع از فعالیت‌های معمول یک سرباز شود. پس از شش ماه نخست، قرار بود ۱۰ طرح برگزیده وارد مرحله یک ساله توسعه شوند که اکنون اخبار منتشرشده حاکی از ورود به مرحله آزمایش‌های میدانی است.

هنوز جزئیات بیشتری از طرح برنده یا تکنولوژی مورد استفاده در آن ارائه نشده است اما هم ابرمواد کوانتومی و هم OLED قابلیت و پیشرفت‌های لازم برای دستیابی به این سطح را دارند و باید منتظر بود و دید که آیا ارتش آمریکا قصد علنی کردن اختراع خود را دارد یا خیر.

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>