کسب درآمد واقعی از اینترنت
کسب درآمد واقعی از اینترنت
پکیج رویایی کسب درآمد بدون یک ریال سرمایه اولیه

فقط کافیست یکبار امتحان کنید و نتیجه اعجاب انگیز این روش را نظاره گر باشید

» برای شروع کلیک کنیدبرگه امتحانی یک دانش آموز متعلق به هفتاد سال پیش

یکی از تصویرهای قدیمی که دارای قدمتی ۷۰ ساله است مربوط به دست‌نوشته‌ای از برگه امتحانی یا مشق یک دانش‌آموز در مهدی‌شهر سمنان است.

برگه امتحانی

خبرآنلاین نوشت: طبق اطلاعاتی که در بالای برگه این دانش‌آموز آمده، چنین برمی‌آید که این برگ کاغذ مربوط به فردی به نام امین اعظمی فرزند فرج اله بوده که در کلاس اول دبستان دولتی فرخی سنگسر قدیم درس می‌خوانده است.

تاریخی که در برگه درج‌شده ۱۲ آذرماه ۱۳۲۱ را نشان می دهد که مربوط به ۷۳ سال پیش است. علاوه بر تاریخ نوبت تحصیل یعنی ثلث اول نیز در برگه درج‌شده است.

این‌ها تنها اطلاعاتی است که در این برگه قابل‌فهم و خواندن بود زیرا بقیه نوشته‌های کاغذ که مشخص نیست مشق نوشته یا برگه امتحانی بوده به خط خاصی نوشته‌شده و قابل‌فهم و رمزگشایی نبود. نوشته‌های برگه خطوطی است که نه‌تنها برای افراد امروزی نامفهوم است بلکه با ارائه این برگه به چند نفر از قدیمی‌های مهدی‌شهر آنها نیز قادر به خواندن نوع خط آن نبودند.

با ارائه این سند به سید علی متولیان از قدیمی‌ترین معلمان مکتب‌خانه در مهدی‌شهر که از سال ۱۳۲۸ در مکتب‌خانه‌ها درس می‌داده است، وی نیز فقط برخی از حروف و قسمت‌ها را توانست بخواند و قادر به خواندن کامل این خطوط نبود.

این مکتب دار قدیمی به خبرنگار مرآت گفت: احتمالاً این نوشته باید یک نوع خط ابتکاری و تلفیقی از چند نوع خط باشد و بر همین اساس از آن تصویر برداشته‌شده است. وی که حدس می‌زد این‌یک برگه امتحانی بوده باشد تصریح کرد: با توجه به اینکه نام دانش‌آموز و ثلث اول در برگه درج‌شده احتمال می‌رود که این‌یک برگه امتحانی بوده باشد. درهرصورت نوشته‌های این برگه هر چه که باشد با توجه به قدمت آن و نوع خطوط آن ممکن است برای بسیاری جالب‌توجه باشد.

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>