کسب درآمد واقعی از اینترنت
کسب درآمد واقعی از اینترنت
پکیج رویایی کسب درآمد بدون یک ریال سرمایه اولیه

فقط کافیست یکبار امتحان کنید و نتیجه اعجاب انگیز این روش را نظاره گر باشید

» برای شروع کلیک کنیدماجرای ترسا فیدالگو در شبکه های اجتماعی چیست ؟

«سلام. اسم من ترسا فیدالگو است. من ۲۷ سال پیش مُردم. اگر این پیام را برای ۲۰ نفر دیگر نفرستی من همیشه کنار تو می‌‌خوابم. اگر باور نمی‌کنی اسمم را در اینترنت جست‌و‌جو کن؛ ترسا فیدالگو. این را برای ۲۰ نفر از دوستات بفرست، دختری این را رد کرد و ۲۰ روز بعد مادرش مُرد.» پیغامی که احتمالا شما هم آن را دریافت کرده باشید.

ترسا فیدالگو

پس از جست و جوی اسم فیدالگو در اینترنت شاید این تعجب و ترس باشد که در ابتدا به سراغ هر کسی بیاید. ترسا یک «وایت لیدی» است.

وایت لیدی(بانوی سفیدپوش) روح مونثی است که در مناطق روستایی دیده می‌شود و در اکثر نقاط دنیا دیده شده است. وجه اشتراک آنها این است که یا گم شده‌اند یا همسرانشان به آنها خیانت کرده‌اند. وایت لیدی در آمریکا زنی است که لباسی سر تا پا سفید به تن دارد و در جاده‌ای که پیش از مرگش در آن تصادف کرده، دیده می شود.

موج ماجرای ترسا فیدالگو که به اعتقاد عمومی یک وایت لیدی است در کشورهای اروپایی به صورت انتشار یک ویدیو در سال ۲۰۱۴ راه افتاد. این ویدیو سه جوان(دو پسر و یک دختر) را نشان می‌دهد که به اشتباه به جاده‌ای که به باور برخی بانوی سفید پوش در آن وجود دارد، می‌افتند.

این ویدئو نشان می‌دهد، دیوید(یکی از این سه جوان داخل خوردو) که از خریدن دوربین جدیدش خوشحال بود در حال فیلمبرداری از اطراف خود است. آنها دختری سفیدپوش را که کنار جاده ایستاده سوار می‌کنند. ترسا خودش را معرفی می‌کند و بعد از دو دقیقه محلی را با دست نشان می‌دهد و درخواست می‌کند بایستند و می‌گوید: «آنجا آنجا. جایی که من تصادف کردم و مُردم».

دوربین به روی صورت ترسا می‌رود و چهره او را که تغییر کرده و به حالت زخمی و خونین (مانند زمان تصادفش) برگشته نشان می‌دهد. سه جوان از دیدن چهره او وحشت می‌کنند و سپس تصادف رخ می‌دهد. از آن تصادف تنها یکی از آن سه جوان زنده می ماند اما جسد ترسا در مکان حادثه پیدا نمی شود چرا که «ترسا فیدالگو در سال ۱۹۸۳ در یک تصادف در همان مکان مُرده بود!».
«ایندیپندنت» ژوئن ۲۰۱۴ در گزارشی در این‌باره نوشت: «این ماجرا به‌ویژه در میان جوانان و در شبکه‌های اجتماعی به طور مکرر و سریع انتشار یافت و در اصل پتانسیل این انتشار را دارا بود.

این روزنامه چاپ لندن در ادامه نوشته بود: «اما حقیقت ماجرا تنها یک داستان به کارگردانی «دیوید ربردا»است.

بنابر این گزارش، کارگردان «ترسا» به شبکه پرتغالی تی‌وی۱، گفته از اینکه داستانش موفق بوده و به درازا کشیده، خیلی خوشحال است و سعی بر پیدا کردن یک اسپانسر برای نمایشنامه فیلم جدیدش دارد.

موج پیام‌های ترسا بعد از گذشت ۹ ماه به همراه متن ترجمه شده فارسی، از کشور پرتغال به ایران رسید. در اصل ترسا از طریق شبکه جهانی اینترنت و با استفاده از شبکه‌های اجتماعی به هر جایی راه پیدا کرده و موجی را که خواستارش بود به اکثر نقاط کشیده است.

اگر ترسا را باور کرده‌اید تنها راه خلاصی از پیغام‌هایی که او برای شما می‌فرستد، باز نشر آنها است، در غیر این صورت گزینه Delete (پاک کردن) را انتخاب کنید.
«خرافات» یک بیماری روانی شناخته شده است و نوع اجتماعی آن بسیار هم واگیر دار است که نمونه های فراوانی در سر تا سر دنیا می توان برای آن یافت و علی رغم شهرت کاذبی که برخی معتقدند شرقی ها جمعیت بیشتری را در ابتلا به این بیماری به خود اختصاص داده اند باید گفت شیوع و فراگیری این ویروس در غرب می تواند در یک رده بندی آماری و حقیقی رتبه بالا و حائز اهمیتی را به خود اختصاص دهد.

مطالب مرتبط

7 پاسخ برای “ماجرای ترسا فیدالگو در شبکه های اجتماعی چیست ؟

 1. همیشه اسم گروهی به نام “گان وینگز” به گوش میخورد ولی کسی نمیدونست این گروه از چه کسانی تشکیل شده و چرا هویت مشکوکی دارن
  تا اینکه اعضای گروه اعلام کردن که شروع پخش ایعه ی ترسا فیدالگو از اونا بوده اما دلیل این گروه برای هراساندن دیگران چیست ؟
  گان وینگز خیلی زود تو شبکه اجتماعی اینستاگرام
  این گروه تونست طرفدارای خودش رو پیدا کنه
  همایت های اولیه از طرف طرفدارات گروه پسرانه ی بریتانیایی وان دایرکشن بود که گروه گان وینگز رو هم همایت میکردن
  که جای سوال دارد که ایا دایرکشنر ها به سوی شیطان پرستی سوق پیدا میکنند ؟ یا فقط ندانسته از این گروه پشتیبانی میکنند اگر اینطوره باعث تاسفه که نوجوانان ما از چیزایی که نمادش را نمیدادنند انقدر آسان همایت میکنند
  بهتره عکس زیر که آرم این گروه تازه وارد هست رو ببینید:
  http://www.axgig.com/images/77561398257288621705.jpg
  توی این عکس از ستاره که نماد اصلی شیطان پرستان یا همان فری ماسن هاست استفاده شده و اگه با دقت ببینید میفهمید یک چشم محو شده توی عکس وجود داره که اونم نماد دجال تک چشم هست
  از همه کسایی که این پیام رو دریافت میکنن خواهشمندم این مسئله رو اطلاع رسانی کنید
  و این گروه رو در شبکه های اجتمایی که با این آی دی : gonewings با افکار شومشون شیطان پرستی را رواج میدهند را همایت نکنید

 2. من از طریق یکی از کانال های تلگرام پیامی از ظاهرا ترسا خوندم که نوشته بود این پیام و به۲۰ نفر ارسال کن اگه نکنی می میری یا…. یا واقعیت داره؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>