کسب درآمد واقعی از اینترنت
کسب درآمد واقعی از اینترنت
پکیج رویایی کسب درآمد بدون یک ریال سرمایه اولیه

فقط کافیست یکبار امتحان کنید و نتیجه اعجاب انگیز این روش را نظاره گر باشید

» برای شروع کلیک کنیدیک دختر دانشجو از هشتصد و چهل نفر کلاهبرداری کرد

رئیس پلیس فتای انتظامی استان کردستان گفت: یک دختر دانشجوی ۲۳ ساله در استان با ایجاد اکنت‌هایی در فضای مجازی از ۸۴۰ نفر از سراسر کشور کلاهبرداری کرده بود.
به گزارش خبرنگار حوادث باشگاه خبرنگاران، سرهنگ فرامرز شاکری پیش از ظهر امروز در نشست خبری با خبرنگاران در سنندج اظهار داشت: اخیرا خبری مبنی بر ایجاد اکنت‌هایی در فضای مجازی واصل شد که در آن عکس زن میانسالی گذاشته بودند که در آن از مردم برای مداوای بیماری درخواست کمک شده بود.

به گفته رئیس پلیس فتای انتظامی استان کردستان، شماره حساب‌هایی برای اهدای کمک‌های مردمی منتشر شده بود که بعد از پیگیری‌های لازم مشخص شد که یک دختر دانشجوی ۲۳ ساله با ایجاد این اکنت‌ها قصد کلاهبرداری از مردم را داشته است.

وی خاطرنشان کرد: هویت این فرد از طریق پیگیری شماره حساب و شماره موبایل آن مشخص شد و پس از دستگیری ابتدا منکر موارد اتهامی خود شد اما با ارائه مستندات از سوی پلیس فتا، به بزه انتسابی خود اعتراف کرد.

وی تصریح کرد: این دختر دانشجو با همدستی پسر دیگری با کلاهبرداری از ۸۴۰ نفر حدود ۷۰ میلیون تومان را جمع کرده بودند که تمامی این مبلغ در خانه متهم کشف و به حساب سپرده دادگستری واریز شد.

رئیس پلیس فتای انتظامی استان کردستان به افرادی که قصد کمک به چنین مواردی را دارند، هشدار داد که با اطلاعات و آگاهی کافی نسبت به این مهم اقدام کنند چرا که افرادی هستند که از بستر شبکه‌های اجتماعی برای کلاهبرداری استفاده می‌کنند.

وی در ادامه به افزایش ۸ درصدی دستگیرشدگان مجرمین در فضای مجازی در استان کردستان اشاره کرد و با اعلام اینکه هفت ماهه سال گذشته ۱۲۰ نفر در این ارتباط دستگیر شدند، گفت: این آمار در هفت ماهه امسال به ۱۳۵ نفر افزایش یافته است که ۱۷ نفر از این تعداد را بانوان تشکیل داده‌اند.

شاکری همچنین از افزایش ۱۰۳ درصدی کشفیات وقوع جرم در فضای مجازی در سال جاری به نسبت مدت مشابه سال قبل اشاره کرد و افزود: کسب منافع مالی، ضداخلاقی و انتقام‌جویی بیشترین موارد جرائم در این حوزه را به خود اختصاص داده‌اند.

رئیس پلیس فتای انتظامی استان کردستان در ادامه بحث پیشگیری در قالب آگاه‌سازی و اطلاع‌رسانی به مردم را اولویت پلیس فتای کردستان دانست و گفت: پیشگیری را با برگزاری کلاس‌های آموزشی، آگاه‌سازی برای دانشجویان و دانش‌آموزان و همچنین اولیای دانش‌آموزان و توزیع بروشور و سی‌دی‌های حاوی انیمیشن‌هایی برای اقشار مختلف جامعه دنبال می‌کنیم.

وی در پایان ادامه داد: پلیس افتخاری هم یکی از کارهایی است که توسط پلیس فتا برای مشارکت مردم با این بخش تخصصی پلیس انجام می‌شود که مردم می‌توانند برای عضویت در پلیس افتخاری فتا به این مرکز مراجعه نمایند و یا از طریق ایمیل با ما در ارتباط باشند.

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>