کسب درآمد واقعی از اینترنت
کسب درآمد واقعی از اینترنت
پکیج رویایی کسب درآمد بدون یک ریال سرمایه اولیه

فقط کافیست یکبار امتحان کنید و نتیجه اعجاب انگیز این روش را نظاره گر باشید

» برای شروع کلیک کنیدهواشناسی : گسترده ترین بارش های پاییز در راه است

یک پژوهشگر علم هواشناسی از موج جدید و گسترده باران و کاهش دما طی روزهای آینده خبر داد.

احسان مرادی در این باره در گفتگو با مهر گفت: هم اینک سامانه کم فشاری در شرق دریای مدیترانه و جنوب کشور ترکیه قرار گرفته است. این سامانه بارش زا با حرکتی که به سمت شرق دارد، از امشب ابتدا مناطق غربی میهن را تحت تاثیر قرار خواهد داد و بتدریج طی روزهای آینده سبب بارش و ناپایداری در نیمی از کشور خواهد شد.

وی درباره نحوه فعالیت این سامانه افزود: خوشبختانه سامانه یاد شده با رطوبت مناسبی از سمت عرض های جنوبی همراهی می شود و از فردا (چهارشنبه) ضمن تقویت شدن سبب بارش های نسبتا شدیدی در برخی استان های غربی و در روزهای آخر هفته در دامنه های مرکزی زاگرس خواهد شد که می شود گفت در روزهای پایانی این هفته در نیمی از کشور شاهد بارش خواهیم بود.

مرادی درباره اوج فعالیت این سامانه گفت: بخاطر شدید شدن بارش ها طی ساعت های فردا (چهارشنبه) در استان های غربی کشور شاهد آبگرفتگی معابر عمومی و جاری شدن سیلاب های محلی خواهیم بود و از این روز بارش به دامنه های مرکزی زاگرس و مناطقی از دامنه های البرز هم کشیده می شود و روز پنجشنبه همچنان در مناطق یاد شده شاهد بارش خواهیم بود تا اینکه از اواخر این روز و طی روز جمعه بارش ها نیمی از کشور را فرا می گیرد و در استان های واقع در دامنه های مرکزی زاگرس شاهد آبگرفتگی و جاری شدن سیلاب های محلی خواهیم بود.

این پژوهشگر درباره اوضاع دمایی طی روزهای آینده افزود: از فردا ابتدا در نیمه غربی دمای هوا کاهش خواهد داشت تا اینکه از پنجشنبه بتدریج کاهش دما بیشتر مناطق کشور را فرا می گیرد و بارش ها در ارتفاع های غربی و شمالی به برف تبدیل می شود. کاهش دما طی روز جمعه محسوس خواهد بود و می تواند سبب سرمازدگی برخی محصول های کشاورزی شود.

مرادی درباره اوضاع جوی سایر مناطق کشور گفت: تنها در نیمه جنوبی کشورمان و مناطقی از شرق و جنوب شرق بارشی نخواهیم داشت و پدیده چیره در این مناطق وزش باد و گرد و خاک و افزایش ابر است.

این پژوهشگر در پایان اضافه کرد: بی شک بارش های پیش رو گسترده ترین بارش های سال آبی جدید است و خوشبختانه هفته آینده نیز بار دیگر سامانه جدیدی به کشور نفوذ می کند و سبب بارش های خوبی در نیمه شمالی می شود، تا مهر ماه در نیمه شمالی با خاطره خوبی در ذهن کشاورزان این مناطق ثبت شود.

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>