کسب درآمد واقعی از اینترنت
کسب درآمد واقعی از اینترنت
پکیج رویایی کسب درآمد بدون یک ریال سرمایه اولیه

فقط کافیست یکبار امتحان کنید و نتیجه اعجاب انگیز این روش را نظاره گر باشید

» برای شروع کلیک کنیدنامه مجلس برای جلوگیری از اکران فیلم عصبانی نیستم

فشارهای رسانه ای روز به روز برای جلوگیری از اکران فیلم سینمایی «عصیانی نیستم!» افزایش پیدا می کند. این درحالی است که طبق قرارداد ثبت شده در شورای صنفی نمایش قرار است فیلم رضا درمیشیان کمتر از یک ماه دیگر در گروه آفریقا روی پرده برود. روز گذشته رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس در گفت وگو با سایت نسیم از ارسال نامه ای برای سازمان سینمایی مبنی بر جلوگیری از اکران فیلم «عصبانی نیستم!» خبر داد.

عصبانی نیستم

همزمان خبرگزاری فارس در مطلبی که روی خروجی اش قرار داد عنوان کرد که علی سرتیپی سرمایه گذار «عصبانی نیستم!» قید اکران فیلمش را زده است. مصاحبه ای که سرتیپی آن را تکذیب کرد. فارس در این خبر به تیتراژ این فیلم استناد کرده که البته نامی از سرتیپی در آن به چشم نمی خورد.

فیلمیران مالک «عصبانى نیستم!» نیست
به استناد پروانه مالکیت فیلم «عصبانى نیستم» که اسامى مالکین و سرمایه گذاران و شرکاى فیلم ها در آن درج مى گردد تنها نام رضا درمیشیان در آن ثبت شده است و شخص یا اشخاص دیگرى سرمایه گذار این فیلم نیستند.
على سرتیپى در همین به ایسنا گفت: «مالک فیلم تنها آقاى درمیشیان است و شخص اینجانب و موسسه فیلمیران هیچ گونه سهمى در این فیلم نداریم.»
نکته جالب اینجاست که پخش فیلم درمیشیان از ابتدای امسال به بامداد فیلم واگذار شده بود و طی ماه های گذشته نامی از فیلمیران به میان نیامده بود. حتی در قرارداد ثبت شده در شورای صنفی نمایش پخش کننده بامداد فیلم است نه فیلمیران.

رئیس کمیسیون اصل ۹۰ خواستار توقیف مجوز فیلم‌های مرتبط با فتنه ۸۸ شد
محمد‌علی پورمختار در نامه‌ای به معاون سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خواستار جلوگیری از اکران فیلم‌های مرتبط با فتنه ۸۸ شد. به گزارش نسیم، متن نامه بدین شرح است:
جناب آقای ایوبی
معاون محترم سینمایی وزارت ارشاد
سلام‌علیکم
با توجه به طرح شکوائیه‌ از طرز کار آن معاونت در خصوص اعطای مجوز اکران به برخی فیلم‌های سینمایی با محتوای فتنه سال ۸۸ مانند «عصبانی نیستم» و «قصه‌ها»، مقتضی است تا زمان رسیدگی به این شکایت از صدور مجوز اکران این فیلم‌ها خودداری و در اولین فرصت به منظور رسیدگی به این موضوع و برای مشاهده فیلم‌ها با کمیسیون اصل ۹۰ هماهنگی کنید.

واکنش رییس کمیسیون فرهنگی مجلس
همچنین روز گذشته رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس نسبت به مجوز اکران «عصبانی نیستم» در گفت وگو با خبرگزاری فارس واکنش نشان داد.
حجت‌الاسلام والمسلمین احمد سالک گفت: ما از دولت حمایت می‌کنیم و رابطه خوبی هم با آنها داریم اما موضوعاتی که خط قرمز است قابل تعارف نیست و وزارت ارشاد اگر به نصایح توجه نکند طبعا ما هم از ابزارهای لازم استفاده خواهیم کرد. وقتی از طریق رسانه ها مطلع شدم که قرار است فیلمی که به فرازهایی از فتنه می پردازد قرار است اکران شود تعجب کردم که چطور می شود چنین فیلمی با حمایت مسئولان مجوز نمایش بگیرد.
وی با بیان اینکه در روزهایی هستیم که چند فیلم در خارج و با پول دشمنان ایران بصوت مستقیم درباره فتنه ساخته شده و حالا در داخل هم یک فیلم حامی فتنه مجوز نمایش می گیرد افزود: این اتفاق بدی است که مسئولان سینمایی ما برخی از ابتدایی ترین موارد را رعایت نمی کنند و حاضرند برای یک فیلمی که غیر منصفانه و تحریف آمیز به مقطعی از اتفاقات کشور پرداخته این طور هزینه سازی کنند.
سالک گفت: من نمی دانم در وزارت ارشاد خط قرمز دقیقا چیست چون احیانا خط قرمز نظام برای آنها محلی از اعراب ندارد.
وی افزود: من نمی خواهم کارهای خوب آقایان را نادیده بگیرم اما چرا باید به فیلمی که خودشان هم می دانند مساله دار است مجوز دهند.
رییس کمیسیون فرهنگی ادامه داد: اینکه ما بگوییم فلان فیلم اجتماعی است از بار آن کم نمی کند و ما باید مسایل را آنطورکه هست تحلیل و رائه کنیم نه آنطورکه دلمان می خواهد.
وی افزود: مجلس نه فرصت دارد و علاقمند است به مصادیق وارد شود اما بالاخره یک جایی باید جلوی این جریان گرفته شود و فردی که از روی ناآگاهی یا موارد دیگر دروغی را درباره نظام دامن می زند نباید اینطور توسط مسئولان حمایت شود.
سالک با اشاره به برخی اظهار نظرها در مورد اینکه نباید تا این حد به تولید یا پخش یک اثر هنری مثل فیلم حساسیت نشان داد گفت: موقع گرفتن بودجه و در سخنرانی ها هنر و مخصوصا سینما از مهمترین امور هستند که البته ما هم می گوییم درست است اما وقتی کار به اینجاها می رسد می گویند این فیلم ها تاثیر ندارد و بگذارید بی سر و صدا اکران شود.
وی گفت: اگر آقایان واقعا به این مساله اعتقاد دارند باید بگویم که اشتباه می کنند چون تاثیر فرهنگی فقط شامل تاثیر مستقیم روی مخاطب فیلم نمی شود بلکه ابعاد دیگری هم دارد.
وی افزود: ظاهر ماجرا این است که برخی مسئولان فرهنگی ما به نام جذب حداکثری منافع کشور و مردم را فدا مصالح افراد می کنند و این البته همه ماجرا نیست و به نظر می رسد که نگاه فرهنگی شان هم با این موارد جور درمی آید.
رییس کمیسیون فرهنگی با بیان اینکه این کمیسیون اتفاقات فرهنگی و عملکرد سازمانها و ارگانهای فرهنگی را با جزییات رصد می کند گفت: آقایان باید بدانند که کمیسیون فرهنگی مسایل فرهنگی را رصد می کند و در مورد این قبیل رفتارهای خارج عرف و بی مبالات وزارت ارشاد سکوت نخواهد کرد.
وی گفت: ما از دولت حمایت می کنیم و رابطه خوبی هم با آنها داریم اما موضوعاتی که خط قرمز است قابل تعارف نیست و وزارت ارشاد اگر به نصایح توجه نکند طبعا ما هم از ابزارهای لازم استفاده خواهیم کرد.

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>