کسب درآمد واقعی از اینترنت
کسب درآمد واقعی از اینترنت
پکیج رویایی کسب درآمد بدون یک ریال سرمایه اولیه

فقط کافیست یکبار امتحان کنید و نتیجه اعجاب انگیز این روش را نظاره گر باشید

» برای شروع کلیک کنیدافسردگی زنان، دو برابر مردان است

یک کارشناس ارشد روانشناسی بالینی گفت: افسردگی دارای روش های درمانی
مختلفی از جمله دارو درمانی، مشاوره روان شناختی، تغییر سبک زندگی، ورزش
کردن و تفریحات سالم است.

    http://up.hannover.ir/uploads/afsordegi.jpg

“رحیم شبانی” در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه آذربایجان غربی، با اشاره به اینکه افسردگی یک مشکل شایع در میان افراد مسن بالای ۶۵ سال است، افزود: رژیم غذایی نامناسب افسردگی را در سالمندان تشدید می کند.

وی گفت: در برنامه غذایی هر سالمند باید مقدار زیادی میوه، سبزیجات، غلات سبوس دار و برخی از پروتئینها در هر وعده غذایی گنجانده شود.

شبانی یادآور شد: غمگینی، خستگی، از دست دادن علاقه به سرگرمی ها و تفریحات، عقب نشینی و انزوای اجتماعی، عدم تمایل ارتباط دوستی با اطرافیان وعدم شرکت کردن در فعالیت های اجتماعی از علائم بروز افسردگی در فرد بیمار است.

این مدرس علوم تربیتی اظهار کرد: کاهش وزن، از دست دادن اشتها، اختلالات خواب، مصرف الکل و مواد مخدر، احساس بی ارزشی، افکار مربوط به خودکشی از دیگر علائم بروز افسردگی در سالمندان است.

وی مهمترین عوامل ایجاد افسردگی را مشکلات سلامتی، ناتوانی، از دست دادن دوستان و اعضای خانواده، گرفتاریهای زندگی و از دست دادن هویت شغلی و جایگاه اجتماعی به دلیل بازنشستگی ذکر کرد و با بیان اینکه افسردگی لذت زندگی کردن را از فرد سلب می کند، گفت: برای غلبه بر افسردگی راهکارهای مناسبی وجود دارد.

این کارشناس ارشد روانشناسی بالینی، ادامه داد: افسردگی در صورتی که به موقع تشخیص و درمان نشود، تمام جوانب زندگی فرد بیمار را در بر می گیرد و زندگی او را مختل می کند.

وی با بیان اینکه افسردگی زنان در تمام فرهنگ ها دو برابر مردان است، ادامه داد: خانواده ها برای حمایت از سالمندان، باید زمینه فعالیتهای ورزشی و برنامه غذایی مناسب با علایق آنان را تنظیم کنند ضمن اینکه خانواده ها باید سالمندان خود را به دریافت کمک از طریق مشاوره های روانشناسی و روانپزشکی تشویق و زمان مصرف داروها و غذا را به آنان یاد آوری کنند.

وی با تاکید بر اینکه سالمندان افسرده به محبت خانواده خود نیاز مبرمی دارند، گفت: یادآوری خاطرات، حوادث و تجربیات گذشته در درمان افسردگی سالمندان موثر است.

این مدرس علوم تربیتی، اظهار کرد: افسردگی در سالمندان نسبت به افراد جوان کمتر شناسایی می شود زیرا افسردگی در سالمندان بیشتر خود را به صورت نارسایی های جسمی نشان می دهد.

برچسب ها:

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>