کسب درآمد واقعی از اینترنت
کسب درآمد واقعی از اینترنت
پکیج رویایی کسب درآمد بدون یک ریال سرمایه اولیه

فقط کافیست یکبار امتحان کنید و نتیجه اعجاب انگیز این روش را نظاره گر باشید

» برای شروع کلیک کنیدموهای بسیار بلند زنان دهکده‌ای در چین +عکس

مو برای زنان مهم است و آن را به عنوان یکی از خصوصیات برجسته چهره خود
برمی شمارند ، ولی برای زنان قوم یااو در دهکده هوانگلوا در چین ، مو
دارایی بسیار با امتیاز محسوب می شود.

به گزارش نیک صالحی در دهکده هوانگلوا حدود ۸۲ خانوار از قوم قرمز یااو زندگی می‌کنند که نام خود را از لباس‌های سنتی قرمز رنگ خود گرفته‌اند.

همانند دیگر دهکده‌های چین ، هوانگلوا مناظر طبیعی زیبا و همچنین آداب و رسوم خاصی دارد که باعث جذب توریست به آنجا شده است، ولی چیزی که آن را از دیگر دهکده‌ها متمایز کرده است موهای بسیار بلند زنان این دهکده است.

SiteRooz.com

حتی این دهکده به عنوان “دهکده بلندترین موهای دنیا ” در گینس ثبت شده و همچنین در چین به عنوان “دهکده موی بلند” مشهور شده است.

متوسط طول موی ۱۲۰ تن از زنان این دهکده ۱٫۷ متر و بلندترین آن‌ها به طول ۲٫۱ متر می‌رسد. مو نقش مهمی را در بین زنان آنجا ایفا می‌کند و در زمان باز بودن آن هیچ کس جز شوهر و فرزندان نمی‌توانند آن را نگاه کنند.

در طول تابستان و پاییز زنان به رودخانه می‌روند تا موها را شسته و آن را با روسری آبی رنگی بپوشانند.

 تنها مردی که به عنوان همسر انتخاب می‌شود امتیاز دیدن همه زیبایی موی زن این دهکده را دارد که آن هم تنها در روز عروسی‌اش اتفاق می‌افتد.

و  اگر شخصی آشنا یا غریبه اتفاقی ببیند ،  مجبور است که سه سال را با خانواده آن زن به عنوان داماد زندگی کند!

ناگفته نماند که این سنت‌های قدیمی در سال ۱۹۸۷ دیگر منسوخ شد و اکنون زنان این دهکده می‌توانند موهای خود را در عموم شانه کنند بدون اینکه نگران عواقب بعدی باشند.

 زنان هوانگلوا تنها وقتی ۱۶ ساله شوند می‌توانند موهای خود را کوتاه کنند . ولی آن مو دور انداخته نمی‌شود ، بلکه به مادربزرگ دختر داده شده و از آن یک گل سر تزئینی ساخته می‌شود. وقتی آن دختر ازدواج کرد ، آن مو را به داماد هدیه می‌دهند و بعداً به عنوان مدل موی هر روزه آن زن استفاده می‌شود.

برچسب ها:

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>