کسب درآمد واقعی از اینترنت
کسب درآمد واقعی از اینترنت
پکیج رویایی کسب درآمد بدون یک ریال سرمایه اولیه

فقط کافیست یکبار امتحان کنید و نتیجه اعجاب انگیز این روش را نظاره گر باشید

» برای شروع کلیک کنیدشروع خوب فیلم فرهادی در ۲ روز اول اکران

فیلم گذشته از روز چهارشنبه در حالی روی پرده سینما‌های تهران آمد که هنوز تبلیغات شهری و پخش تیزرهای تلویزیونی‌اش آغاز نشده است.


با این همه گذشته در ۲ روز اول اکرانش بسیار خوب فروخت. فروشی که از اکران نوروز تاکنون تکرار نشده بود و پس از مدت‌ها، با اکران «گذشته» رونق به سینماها بازگشت. البته در این مدت فیلم «چه خوبه که برگشتی» هم گیشه خوبی داشته ولی اینکه فیلمی با زمان طولانی (۲ ساعت و ۱۰ دقیقه)، به زبان فرانسوی و با زیرنویس بتواند به چنین فروشی دست یابد در نوع خود بی‌نظیر محسوب می‌شود.
«گذشته» در حال حاضر ۱۲ سالن در اختیار دارد و با بیشتر شدن سالن‌هایش و آغاز تبلیغات شهری و پخش تیزرهای تلویزیونی فیلمساز روش فیلم تازه فرهادی بالاتر هم خواهد رفت. «گذشته» در حالی در ایران اکران شده که نمایش عمومی‌اش در چند کشور دیگر نیز آغاز شده است. پس از اسکار «جدایی نادر از سیمین» این اولین فیلمی است که از فرهادی به نمایش درمی‌آید و حالا خیلی‌ها کنجکاو دیدن تازه‌ترین اثر این کارگردان هستند.
فروش «گذشته» بهتر هم خواهد شد
علی سرتیپی ـ پخش کننده فیلم «گذشته» ـ استقبال مردم از این فیلم را به خصوص در پردیس ها رضایت بخش دانست و خاطرنشان ساخت: ما روز پنجشنبه در ۱۰ سینما نزدیک به ۲ میلیون فروختیم و این آمار از نظر فروش در روز دوم اکران فوق العاده بوده است. شخصاً در روز اول و دوم اکران بارها با مردم این فیلم را دیدم و فکر می کنم با توجه به رضایتی که مردم از فیلم داشتند، قطعاً آوازه اش دهان به دهان می چرخد و استقبال از آن طی روزهای آینده بهتر خواهد شد.
مدیرعامل فیلمیران در ادامه افزود: متأسفانه تا به امروز تبلیغات تلویزیونی و محیطی درباره «گذشته» نداشتیم و امیدوارم که طی هفته آتی تبلیغات کاملی در این خصوص داشته باشیم. فعلاً فقط از طریق روزنامه های سینمایی، سایت ها و تبلیغات دهان به دهان مردم از اکران این فیلم باخبر می شوند.
بدون تبلیغات «گذشته» فوق‌العاده فروخته
رضا سعیدی پورـ مدیر سینما آزادی ـ فروش فیلم «گذشته» را در ۲ روز اول اکران فوق العاده خواند و به «بانی فیلم» گفت: روز اول اکران این فیلم در سینما آزادی ما نه آنونس داشتیم، نه تیزر و نه حتی سر در سینما توانستیم این فیلم را معرفی کنیم. فقط در سایت سینما آزادی، فیلم را به مشترکین خودمان که به سایت مراجعه می کردند معرفی کردیم، اما با این وجود توانستیم روز اول حدود ۰۰۰/۴۰۰/۸ تومان بلیت بفروشیم و این برای شروع خیلی خوب بود. اصلاً این فروش در روز اول اکران یک فیلم در سینما آزادی یک رکورد محسوب می‌شود. روز دوم اکران (پنجشنبه) هم ۲ سانس فوق العاده برای این فیلم رفتیم،  که در هر دو آنها سالن کاملاً پر بود و با این حساب فروش پنجشنبه ما ۰۰۰/۳۴/۱۴ تومان شد که در نوع خودش برای روز دوم بی‌نظیر است.
سعیدی پور ادامه داد: همانطور که می دانید این فیلم به زبان اصلی است. به عبارت دیگر سابقه نداشته در کشورمان فیلمی به زبان اصلی و با زیرنویس اکران و چنین استقبالی از آن شود. فکر می کنم در قسمت مرکز تا شمال تهران استقبال خوبی از این فیلم شود و تبلیغات دهان به دهان مردم باعث می‌شود که فروش فیلم بالاتر رود. متأسفانه در سطح شهر هنوز یک بیلبورد تبلیغاتی برای فیلم «گذشته» نصب نشده و همین تعداد تماشاگری هم که تا به امروز به سینما آزادی آمدند تماشاگران ثابت ما هستند که معمولاً اخبار این سینما را از طریق سایت پیگیری می‌کنند.
وی افزود: با توجه به سوژه این فیلم، فیلمبرداری خوب آقای کلاری، فیلمنامه، بازیگران خوب و کارگردانی به مراتب بهتر آقای فرهادی که جوایز بین المللی زیادی هم برای این فیلم گرفتند، معتقدم که اگر درباره این فیلم تبلیغ شود مخاطبان استقبال فوق العاده ای از آن بعمل می آورند چون «گذشته» فیلمی کاملاً استاندارد است و حتی می تواند کمکی برای فیلم های ایرانی هم باشد. یعنی در حال حاضر اگر مردم برای فیلم «گذشته» به سینما آزادی می آیند از اکران فیلم های دیگر (از طریق استند، تیزر، آنونس و…) در باقی سالن ها مطلع می شوند و همین باعث می‌شود انتخاب بعدی شان فیلم های دیگر باشد.
سعیدی پور در خاتمه افزود: امیدوارم این فیلم آخرین فیلمی نباشد که به این شکل در سینماهای ایران اکران می‌شود یعنی مسؤولان محترم سینمایی ما برنامه ریزی کنند، حداقل هر دو ماه یکبار یکی از فیلم های خوب دنیا را به صورت زیرنویس یا دوبله برای ما بفرستند که بتوانیم آنها را کنار فیلم های ایرانی (حداقل در سانس های فوق العاده شب) در سینماها نمایش دهیم چون اینگونه فیلم ها می تواند کمک بسیار خوبی برای کارگردانان و تهیه‌کنندگان فیلم های ایرانی باشد.
«گذشته» به خاطر اسم فرهادی می‌فروشد
امیر قطبی ـ مدیر پردیس «شکوفه» ـ ‌نیز در این خصوص به «بانی فیلم» گفت: به هر حال به دلیل اسم آقای فرهادی این فیلم فروش خوبی می‌کند. در حال حاضر «گذشته» در ۱۲ سینما اکران شده و اگر در ۲۵ سینما هم اکران می‌شد ۸۰ درصد فروشش در همین ۱۲ سینمایی بود. به عبارت دیگر به اعتقاد من این فیلم در سینماهای معمولی فروش چندانی نمی‌تواند داشته باشد و در همین ۱۲ سینماست که می‌تواند فروش عمده را داشته باشد. مخاطب فیلم‌های فرهادی معمولاً کسانی هستند که فیلم را براساس کارگردان و نوع کارش انتخاب و بلیت رزرو می‌کنند. کسانی نیستند که جمعیتی بروند و برای تفریح و بدون فکر قبلی فیلمی را ببینند. بنابراین سینماهایی این فیلم را خوب می‌فروشند که در قسمت بالایی شهر قرار دارند چون فیلم به زبان فرانسوی و زیرنویس‌دار است. تجربه نشان داده که در ایران زیرنویس برای مخاطب عام چندان جا نیفتاده و در عمل در پرده نمایش موفق نیست چون مخاطب تا می‌آید زیرنویس را بخواند، تصویر را از دست می‌دهد و… اینگونه فیلم‌ها قطعاً می‌تواند در سینما آزادی، فرهنگ و پردیس‌ها جواب دهد، اما در سینماهای عادی فکر نمی‌کنم فروش چشمگیری داشته باشد. هر چند طی این چند روزی که از اکرانش می‌‌گذرد پردیس شکوفه فروش خوبی داشته، اما همین میزان فروش در مقایسه با فروش در سینماهایی که گفتم قابل مقایسه نیست.
قطبی خاطر نشان ساخت: فکر می‌کنم در روزهای آینده فروش این فیلم به مراتب بالاتر رود. چون هنوز هیچ تبلیغ محیطی و تلویزیونی در این باره نشده. صد در صد این فیلم‌ طی هفته‌های آتی بین مردم جا می‌افتد.
وی افزود: یک زمان می‌گفتند فیلم ده‌نمکی چه موقعی اکران می‌شود که سینماها را نجات دهد، اما در حال حاضر طوری شده که می‌گویند چه زمان فیلم‌های فیلمیران اکران می‌شود که سینماها را نجات دهد. چون پخش‌کننده ۹۰ درصد فیلم‌های پرفروش ایران، فیلمیران است و همه منتظر فیلم‌هایی مثل «پل چوبی»، «هیس دخترها فریاد نمی‌زنند»، «دهلیز» و… هستند که پخش‌کننده‌اش فیلمیران است. در نهایت امیدوارم که این فیلم‌ها بتواند سینمای ایران را از ورشکستگی نجات دهد و همچنین فیلم «گذشته» در سالن‌های بیشتری (به خصوص در پایین شهر) به اکران عمومی برسد.
فیلم باید دوبله می‌شد
مدیر سینما آفریقا یکی از دلایل استقبال مردم از فیلم گذشته را عنوان اصغر فرهادی دانست.
محمدرضا صابری که از صبح روز چهارشنبه ۲۹ خرداد میزبان فیلم گذشته اصغر فرهادی در سینما آفریقا بوده است. به مهر گفت: ما به عنوان سینمای سرگروه با استقبال خوبی برای تماشای گذشته روبرو بودیم و گرچه فیلم تبلیغات زیادی ندارد ولی طی چند روز آینده قطعا با مخاطبان بیشتری روبه‌رو می‌شویم و معتقدم اطلاع‌رسانی از طریق مطبوعات و خود مردم صورت می‌گیرد.
وی افزود: اما اگر گذشته دوبله می‌شد قطعا ارتباط بهتری با مردم برقرار می کرد. در هر صورت عنوان اصغر فرهادی به عنوان یک فیلمساز جهانی که جایزه اسکار هم در پرونده خود دارد یکی از دلایلی است که به فروش فیلم کمک می‌کند.
صابری با اشاره به زمان فیلم عنوان کرد: فیلم بیش از ۲ ساعت زمان دارد و این برای مخاطب ایرانی غیر متعارف است. اما این موضوع باعث نمی‌شود که مخاطب سالن سینما را ترک کند و تا پایان فیلم را دنبال نکند.
فیلم سینمایی گذشته ساخته اصغر فرهادی در جشنواره کن جایزه بهترین بازیگر زن را دریافت کرد. این درام رمانتیک که زندگی مردی ایرانی و زنی فرانسوی را در مرکز توجه خود قرار داده است با بازی برنیس بژو بازیگر آرژانتینی-فرانسوی، طاهر رحیم بازیگر فرانسوی الجزایری و علی مصفا بازیگر و کارگردان ایرانی ساخته شده است. این فیلم از ۲۹ خرداد در ۱۱ سینمای تهران همزمان با ۲ هزار سینما در دنیا اکران شده است.

«گذشته» دو روز، ۷۶ میلیون
فروش فیلم «گذشته» اصغر فرهادی در دو روز اخیر در سینماهای تهران به ۷۶ میلیون تومان رسید.
علی سرتیپی در گفت‌و‌گو با ایسنا، با اعلام این مطلب گفت: خوشبختانه با وجود اینکه هنوز تبلیغ خاصی نداشته‌ایم، فروش فیلم خوب بوده است؛ به طوری که شب گذشته (پنج‌شنبه ۳۰ خرداد) ۵۱ میلیون تومان فروخته‌ایم.
سرتیپی با تقدیر از رییس سازمان سینمایی گفت: آقای شمقدری مقدمات سریع اکران فیلم را همزمان با دیگر کشورها به وجود آورد که این جای قدردانی دارد.

منبع: بانی فیلم

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>