کسب درآمد واقعی از اینترنت
کسب درآمد واقعی از اینترنت
پکیج رویایی کسب درآمد بدون یک ریال سرمایه اولیه

فقط کافیست یکبار امتحان کنید و نتیجه اعجاب انگیز این روش را نظاره گر باشید

» برای شروع کلیک کنیدهندوانه بهترین برطرف‌کننده تشنگی

هندوانه میوه‌ای با پوست ضخیم و اندازه‌های متفاوت است. رنگ پوست آن زرد و سبز پررنگ است، داخل آن به رنگ قرمز، صورتی و یا سفید دیده می‌شود، کمی معطر است و در کشورهای گرمسیر در فصل تابستان مصرف بسیار زیادی دارد.

۱۰۰ گرم هندوانه دارای ۳۰ کیلو کالری، ۰٫۴ گرم پروتئین، ۰٫۲ گرم چربی، ۶٫۴ گرم قند، ۰٫۳ گرم فیبر، یک میلی گرم سدیم، ۷ میلی گرم کلسیم، ۱۰۰ میلی گرم پتاسیم، ۷ میلی گرم ویتامین C و ۵۹۰ واحد بین‌المللی ویتامینA است.

هندوانه خوردن
خواص هندوانه

هندوانه ضداستفراغ و تهوع است. مخصوصا برای افرادی که در تابستان دچار گرمازدگی می‌شوند، نوشیدن آب هندوانه با کمی گلاب می‌تواند مفید باشد. ضدعفونی کننده بدن و در واقع پاک‌کننده روده‌ها است.

در طب سنتی چین پوست هندوانه را خوب می‌شویند و در جلوی خورشید می‌گذارند تا خشک شود، سپس از آن برای مبارزه با بیماری استفاده می‌کنند، بدین صورت که ۵۰ گرم پوست هندوانه را در کمی آب می‌جوشانند و مانند چای آن را می‌نوشند که چون دارای پتاسیم بالا است. برای مبتلایان به فشار خون بالا، فشارهای عصبی و هم چنین برای بیماران مبتلا به مرض قند مفید است.

هندوانه با داشتن بیش از ۹۰ درصد آب، برای رفع تشنگی بسیار مناسب است. هیچ میوه‌ای تا این اندازه آب ندارد. چون هنداونه دارای مقدار خیلی کمی سدیم است، آب زیادی از بدن دفع می‌شود و برای کسانی که ناراحتی کلیه دارند و افرادی که ادرار غلیظ و زرد رنگ با بوی تند دارند، بسیارخوب است و حتی با نوشیدن آب هندوانه و آب به مقدار زیاد این مشکل را از بین می‌برند.

ویتامین‌های هندوانه

هنداونه به خاطر داشتن ویتامین C و ویتامینA و بتا- کاروتن و لیکوپین، صدماتی را که در اثر استرس، استعمال دخانیات، سموم محیطی و داروها وارد می‌شود کاهش می‌دهد. علاوه بر این ابتلاء به خیلی از امراض دنیای متمدن مثل سفت و سخت شدن دیواره سرخرگ، سرطان (خصوصا سرطان پروستات) و امراض دوران پیری مثل آلزایمر و پارکینسون را کاهش می‌دهد. علت این امراض رادیکال‌های آزاد هستند. ویتامین‌های هندوانه خطر حمله آنها را به بدن تضعیف می‌کنند.

دانشمندان دانشگاه بوستون کشف کردند که لیکوپن موجود در هندوانه، پوست را در مقابل اشعه ماوراء بنفش حفظ می‌کند.

خاصیت هسته هندوانه

در طب نتروپت خوردن هسته‌های هندوانه اهمیت زیادی دارد، بدین صورت که هسته را همراه هندوانه در مخلوط کن ریخته تا هسته ها در آب هندوانه خرد شوند. شخصی که آب هندوانه را با هسته خردشده میل کند و هسته را خوب بجود، کمک زیادی به پاک کردن روده می کند. برای افرادی که یبوست دارند، خوردن آب هندوانه به این ترتیب و آب ولرم بلافاصله بعد از آب هندوانه در حالت ناشتا بسیار مفید است چون درمان یبوست با مصرف فیبرومایعات با هم، امکان‌پذیر است که هر دو در هندوانه موجود است.

سایر خواص هندوانه

– آب هنداونه به عنوان خنکی برای بیماران مبتلا به تب و بیماری‌های عفونی مفید است زیرا عطش و التهاب بیمار را برطرف می‌کند.

– هندوانه نرم‌کننده، ادرارآور و زیاد کننده عرق است، لذا پس از مصرف هندوانه سموم بدن از سه طریق( ادرار، مدفوع، عرق) دفع می‌شوند و به زودی شادابی و طراوت مخصوصی به انسان دست می‌دهد.

تذکراتی درباره مصرف هندوانه

– خوردن هندوانه برای معده و نیروی جنسی اشخاصی که مزاج سرد دارند، زیان آور است.

– خوردن هندوانه برای اشخاص سرد مزاج تولید درد مفاصل می‌کند و در این موارد خنثی‌کننده زیان هندوانه، عسل و قند و امثال آن است.

– زیاده روی در خوردن هندوانه برای طحال زیان آور است .

– هندوانه طبیعت سرد دارد، از این رو از مصرف زیاد آن بپرهیزید.

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>