کسب درآمد واقعی از اینترنت
کسب درآمد واقعی از اینترنت
پکیج رویایی کسب درآمد بدون یک ریال سرمایه اولیه

فقط کافیست یکبار امتحان کنید و نتیجه اعجاب انگیز این روش را نظاره گر باشید

» برای شروع کلیک کنیدانتشار تصاویر خصوصی دختر برای انتقامجویی

رئیس پلیس فتای استان البرز پس از اعلام خبر دستگیری عامل هتک حرمت دختر جوان در این استان هشدار داد: عموم مردم باید نسبت به حفاظت از اطلاعات شخصی، تصاویر، رمز و اطلاعات کاربری خود هوشیاری بیشتری به خرج دهید.

به گزارش سرویس«حوادث» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، سرهنگ نیکنام در تشریح این خبر گفت: پیرو شکایت دختر جوانی مبنی بر اینکه مدتی است که شخصی ناشناس صفحه‌ای در یکی از شبکه‌های اجتماعی به نام من ایجاد کرده و تصاویر خصوصی و خانوادگی‌ام را در آن به نمایش گذاشته است، ماموران اقدامات خود را آغاز کردند.

وی گفت: در تحقیقات مقدماتی از صفحه مورد ادعای شاکیه، مطالب درج شده بررسی و شماره تماسی احصاء شد و بلافاصله این شماره تلفن استعلام و صاحب خط شناسایی و به این یگان احضار شد.

رییس پلیس فتا استان البرز افزود: فرد مورد نظر اعلام کرد که مدتی است که این سیم کارت در اختیار یکی از دوستانش است که با همکاری وی نهایتاً متهم اصلی شناسایی و دستگیر شد، وی پس از مواجه با ادله به جرم خود اعتراف و اقرار کرد سابقاً با شاکیه ارتباط دوستی داشته و با دسترسی به گوشی موبایل وی تصاویر شخصی او را بدست آورده و پس از قطع ارتباط به قصد انتقام جویی اقدام به انتشار تصاویر وی در فضای سایبر کردم.

وی تصریح کرد: با توجه به اینکه یکی از تهدیدات فضای مجازی و خصوصاً شبکه‌های اجتماعی، انتقام جویی از طریق هتک حیثیت و نشر اکاذیب است، لذا عموم مردم باید نسبت به حفاظت از اطلاعات شخصی، تصاویر، رمز و اطلاعات کاربری خود دقت کنند و این نکته را به یاد داشته باشند که در فضای مجازی بیشتر آسیب‌ها در اثر اعتماد بیجا اتفاق می‌افتد.

نیکنام همچنین هشدار داد: به هیچ عنوان سیم کارت‌های خود را بدون انجام نقل و انتقالات قانونی در اختیار دیگران قرار ندهید و در صورتی که از آنها استفاده نمی‌کنید حتماً نسبت به امحا آنها اقدام کنید، دقت داشته باشید اگر سیم کارت شما مفقود و یا به سرقت رفت سریعاً آن را مسدود کنید زیرا افراد کلاهبردار و سودجو در این بین با بدست آوردن اینگونه سیم کارت‌ها اقدام به سوء استفاده از آنها می‌کنند و عواقب نگران کننده آن دامن‌گیر صاحبان اصلی سیم کارت خواهد بود، هرچند که شناسایی افراد سود جو و کلاهبردار با شگردها و ترفندهای پلیسی امکان پذیر خواهد بود اما از نظر قانون بخشی از عواقب ناگوار جرم به وقوع پیوسته متوجه صاحب سیم کارت می شود و وی باید تاوان جرم مجرم و سهل‌انگاری خود را بدهد.

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>